Poważna kontuzja Kamila Piątkowskiego. Nie zagra do końca roku

Mateusz Piątkowski złamał kostkę w prawej nodze podczas meczu w Pucharze Austrii.

Kamil Piątkowski nie zagra do końca roku. Reprezentant Polski złamał kostkę w prawej nodze podczas meczu 1/16 finału Pucharu Austrii. Teraz zawodnika Red Bull Salzburg czeka operacja i trzymiesięczna przerwa.

Kamil Piątkowski z FC Salzburg doznał nieszczęsnego urazu kostki podczas drugiej połowy wygranego 8:0 spotkania z SC Kalsdorf i został zmieniony w 57. minucie przez Bryana Okoha. W najbliższych dniach polskiego defensora czeka zabieg, a po nim co najmniej trzy miesiące odpoczynku od meczów.

Podobnego urazu w połowie maja doznał inny reprezentant Polski Krzysztof Piątek, który przez to opuścił wyjazd na Euro 2020. Od tamtej pory napastnik „Biało-Czerwonych” ani razu nie wybiegł na boisko.

Wychowanek Zagłębia Lubin został piłkarzem Salzburga na początku roku, jednak poprzedni sezon dokończył w Rakowie Częstochowa. Latem rozpoczął przygodę z austriackim klubem.

21-letni obrońca rozegrał sześć spotkań w barwach „Czerwonych Byków”, w których zanotował jedną asystę (w sierpniowym debiucie z Austrią Klagenfurt). Ponadto zdążył rozegrać swój premierowy mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Sevilli (1:1).

Salzburg, z przewagą siedmiu punktów nad drugim Sturmem Graz, prowadzi w tabeli po ośmiu kolejkach austriackiej Bundesligi.