Anthony Joshua - Oleksandr Usyk: Kiedy walka? O której godzinie?

Sporty walki
Anthony Joshua - Oleksandr Usyk: Kiedy walka? O której godzinie?
fot. PAP
Anthony Joshua - Oleksandr Usyk: Kiedy walka? O której godzinie?

Anthony Joshua - Oleksandr Usyk to walka, która elektryzuje fanów boksu. Na szali znajdą się pasy mistrzowskie organizacji WBO, IFB i WBA wagi ciężkiej. Kiedy dojdzie do walki Joshua - Usyk? O której godzinie walka Joshua - Usyk?

Ukrainiec zdominował kategorię junior ciężką i postanowił spróbować szczęścia w królewskiej dywizji. Pierwszą walkę stoczył w 2018 roku, pokonując Chazza Witherspoona przed czasem. Na kolejny występ trzeba było czekać ponad rok. Na Wembley Usyk zmierzył się z Dereckiem Chisorą. Po ciekawym pojedynku wygrał jednogłośnie na punkty. W sobotę poprzeczka powędruje jednak najwyżej w jego dotychczasowej karierze.

 

Zobacz także: Polsat Boxing Night 11. Poznaliśmy kolejnych bohaterów gali. Laura Grzyb zmierzy się z Iranką

 

Choć Joshua nie ma nieskazitelnego rekordu (niespodziewana porażka w 2019 roku z Andym Ruizem Jr.), to będzie faworytem tego starcia. Anglik również nie boksował od blisko roku, kiedy to znokautował Kubrata Puleva. Teraz będzie miał po swojej stronie przede wszystkim siłę. Eksperci podkreślają, że jeśli ktoś ma wygrać przed czasem, to właśnie "AJ". Jaką strategię wymyśli Usyk?

 

Na ceremonii ważenia był najcięższy w karierze, co nie może dziwić. Wniósł na wagę 100,2 kg, podczas gdy Joshua osiągnął 108,8 kg. Jest więc lżejszy niż przed starciem z Pulevem.

 

Według mediów, Joshua zarobi ok. 15 milionów funtów (20,5 mln dolarów), a Usyk trzy razy mniej. Ukrainiec jest mistrzem olimpijskim z Londynu, a także amatorskim mistrzem świata i Europy.

Kiedy walka Joshua - Usyk? O której godzinie?

Starcie Joshuy i Usyka to walka wieczoru gali odbywającej się w sobotę 25 września na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie. O której godzinie dojdzie do tej walki? Organizatorzy zapewniają, że pięściarze mają pojawić się w ringu około godziny 23:00. Wcześniej swoje umiejętności zaprezentują m.in. Lawrence Okolie czy Callum Smith.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie