Anthony Joshua - Oleksandr Usyk. Wyniki gali

Sporty walki
Anthony Joshua - Oleksandr Usyk. Wyniki gali
Fot. PAP/PA
Usyk pokonał Joshuę w walce wieczoru.

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) wypunktował na pełnym dystansie Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO) i został nowym mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji IBF, IBO, WBA i WBO. Podczas gali tytuł mistrza świata obronił również Lawrence Okolie (17-0, 14 KO). Sprawdźcie wyniki gali Joshua - Usyk.

Wyniki walk: 

 

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) pokonał Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów - walka o pasy mistrzowskie WBA, IBF, WBO, IBO w kategorii ciężkiej.

 

Lawrence Okolie (17-0, 14 KO) pokonał Dilana Prasovicia (15-1, 12 KO) przez nokaut w trzeciej rundzie. - walka o pas mistrzowski WBO w kategorii cruiser.

 

Campbell Hatton (4-0) pokonał Sonniego Martineza (2-5) przez jednogłośną decyzję sędziów. 

 

Callum Smith (28-1, 19 KO) pokonał Lenina Castillo (21-4, 16 KO) przez nokaut w drugiej rundzie. 

 

Florian Marku (9-0-1, 6 KO) pokonał Maxima Prodana (19-1-1, 15 KO) przez niejednogłośną decyzję sędziów - walka o pas mistrzowski IBF w kategorii półśredniej.

 

Christopher Ousley (13-0, 9 KO) pokonał Khasana Baysangurova (19-2, 17 KO) przez większościową decyzję sędziów - walka o pas mistrzowski WBA Inter-Continental w kategorii średniej.

 

Daniel Lapin (5-0) pokonał Pawła Martyniuka (4-9, 2 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Ukrainiec zdobył pasy mistrzowskie IBO, IBF, WBO, WBA. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Oleksandr Usyk nowym mistrzem!!! (117-112, 116-112, 115-113)

To było naprawdę znakomite starcie! Za chwilę poznamy werdykt. Wiele wskazuje na to, że zwycięzcą walki będzie Usyk. 

XII Runda

Kapitalna runda w wykonaniu Usyka. Wydawało się, że to Joshua na tym etapie walki będzie szukał nokautu. Natomiast to Ukrainiec zaznaczał swoją przewagę celnymi ciosami, po których mistrz był wyraźnie wstrząśnięty. W końcówce rundy Joshua był już na granicy nokautu. Usyk napierał i był bliski skończenia walki! Ostatecznie wybrzmiał końcowy gong!

XI Runda

Usyk na początku rundy zaczął wywierać dużą presję na rywalu. Kilka jego ciosów dotarło do szczęki mistrza. Również jego jaby były skuteczne. "AJ" starał się utrzymywać dystans i punktować lewym. Kolejna udana seria Usyka przeszła gardę Joshuy minutę przed końcem rundy. Rundę Usyk zakończył celnym prawym sierpowym. Przed nami ostatnia runda!

X Runda

Usyk trafił na początku rundy mocnym lewym sieropwym. Później konsekwentnie wywierał presję na aktualnym mistrzu. Joshua starał się pracować lewym prostym i kilkukrotnie trafił on swojego przeciwnika. Nad prawym okiem Ukraińca pojawiło się rozcięcie. Mimo to walczy dzielnie. To była kolejna fenomenalna runda tego znakomitego boju!

IX Runda

To jest znakomity pojedynek. Cios za cios, kombinacja za kombinację. Obaj znowu mieli swoje momenty w tej rundzie. Walka wkracza w swój decydujący etap. Jeśli to starcie dotrwa do werdyktu, sędziowie będą mieli twardy orzech do zgryzienia!

VIII Runda

Obaj mieli swoje dobre momenty w tej rundzie. Usyk nie ma większego problemu ze skróceniem dystansu, mimo przewagi zasięgu Joshuy. "AJ" zakończył ósme starcie mocnymi ciosami na korpus. 

VII Runda

Dużo wymian. Kluczowy dla losów rundy był moment z ostatniej minuty, gdy kombinacja Usyka trafiła czysto w szczękę Joshuy. Anglika odrzuciło do lin! To jest naprawdę dobra walka!

VI Runda

Połowa pełnego dystansu walki za nami. Na początku rundy Joshua wyraźnie obniżył pozycję i próbował upolować krążącego wokół niego Usyka jednym z ciosów. Ukrainiec próbował atakować, ale nie sprawił większego zagrożenia. Natomiast Joshua dwukrotnie poważnie wstrząsnął rywalem!

V Runda

Dobrą kombinacją w połowie rundy popisał się Joshua. Usyk jednak nie pozostawał dłużny i jego kolejne ciosy zaczęły dochodzić. Minutę przed końcem rundy "AJ" trafił kombinacją na korpus. Końcówka należała jedna do Usyka, który ponownie był skuteczniejszy w końcowej fazie rundy. 

IV Runda

Kapitalnie pracuje na nogach Usyk. Do tego jego ciosy sięgają szczęki i korpusy Joshuy. W połowie rundy Anglik odpowiedział mocnym prawym. Nadal walka toczy się w dużym tempie. 

III Runda

Bardzo ciekawa runda. Walka toczy się w bliskim dystansie na dużej intensywności. Usyk dużo pracuje balansem ciała i celnie trafia lewym prostym. Po jednym z ciosów Joshua wyraźnie się zachwiał i sklinczował. Ukrainiec zaczyna układać pojedynek pod swoje dyktando!

II Runda

Joshua zaczął od lewego prostego, którym próbował sobie ustawić ruchliwego Usyka. Ukrainiec próbował odpowiadać kombinacjami. Minutę przed końcem rundy obaj zwolnili tempo. Joshua kontynuował próby ustawienia sobie rywala prostymi ciosami. Usyk nie pozostawał dłużny i jeden z ciosów doszedł do szczęki Anglika. 

I Runda

Zaczęli bardzo spokojnie. Obaj pięściarze próbowali pojedynczych ciosów na korpus. Z biegiem rundy decydowali się na coraz odważniejsze ataki. W końcówce rundy prawy Usyka doszedł do szczęki Anglika. 

Walczą!

Pięściarze przedstawieni. Pięściarze na środku ringu, za moment pierwszy gong!

Let's get ready to rumble!

Przed wejściem obu pięściarzy wybrzmiały hymny Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Teraz zawodników prezentuje legendarny Michael Buffer. 

To się dzieje! Obaj zawodnicy już w ringu!

Wrzawa na stadionie Tottenhamu w Londynie. Walka wieczoru coraz bliżej!

Nerwowe oczekiwanie powoli dobiega końca...

Została już tylko jedna walka podczas dzisiejszej gali. Starcie Joshua - Usyk rozpocznie się prawdopodobnie ok. 23:00. 

Czarnogórzec wylądował na deskach po mocnym prawym na korpus Anglika. Prasović był liczony, lecz ostatecznie nie podniósł się z maty. Sędzia zdecydował o przerwaniu walki. Nadal niepokonany Lawrence Okolie!

Lawrence Okolie! Prasović znokautowany w trzeciej rundzie pojedynku!

Prasović był liczony w końcówce drugiej rundy!

Nadszedł czas na co-main event dzisiejszej gali. Lawrence Okolie kontra Dilan Prasović - to już za moment!

Przed nami już tylko dwie najważniejsze walki gali. Okolie vs Prasović i Joshua vs Usyk. 

Campbell Hatton zwyciężył! (58-57, 58-57, 58-57).

Walka potrwała pełne sześć rund. Niebawem poznamy werdykt. 

Za moment pierwszy gong w walce Hatton - Martinez!

Promotor Eddie Hearn poinformował, że Castillo jest przytomny i jest w drodze do szpitala. 

Będziemy informować, gdy pojawią się informacje na temat stanu zdrowia Castillo. Na razie trwa przerwa w gali. 

Po upadku nogi Castillo drżały, co wskazywało na kłopoty neurologiczne. Po kilkunastu minutach pięściarz opuścił ring na noszach. 

Bardzo niebezpieczna sytuacja podczas walki Calluma Smitha z Leninem Castillo. Zawodnik z Dominikany został brutalnie znokautowany w drugiej rundzie. Pięściarz upadł na matę nieprzytomny po ciosie Smitha. Natychmiast została udzielona mu pomoc. 

Za nami już trzy walki. W jednej z nich poznaliśmy nowego mistrza IBF w kategorii półśredniej. Został nim Florian Marku, który pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Maxima Prodana. 

Dobry wieczór! Trwa już gala, której walką wieczoru będzie starcie Anthony Joshua - Oleksandr Usyk. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie