Fortuna 1 Liga: Szalony mecz w Opolu!

Odra Opole pokonała GKS Katowice 4:2.

W sobotnim spotkaniu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Odry Opole pokonała na własnym boisku GKS Katowice 4:2 i umocniła się w górnej części tabeli. Mecz dostarczył wielu emocji oraz zwrotów akcji.

Faworytem tego meczu byli niewątpliwie gospodarze, którzy w tym sezonie mają aspirację znaleźć się w czołówce zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Opolanie w trzech poprzednich starciach zgromadzili pięć punktów i chcieli podtrzymać serię meczów bez porażki. Tym bardziej, że ich adwersarzem był pogrążony w marazmie beniaminek z Katowic.

GKS w czterech poprzednich konfrontacjach zdobył tylko punkt, w poprzedniej kolejce remisując w Polkowicach z Górnikiem 1:1. Było to starcie dwóch beniaminków Fortuna 1 Ligi, a ten rezultat pozwolił katowiczanom przerwać passę trzech porażek z rzędu.

Przyjezdni liczyli na sprawienie niespodzianki na Opolszczyźnie, ale w 20. minucie to Odra cieszyła się z prowadzenia za sprawą gola Krzysztofa Janusa. Trzeba jednak przyznać, że ekipa ze stolicy Górnego Śląska nie podłamała się, efektem czego wyrównanie już w 31. minucie, autorstwa Filipa Szymczaka.

Radość GKS-u z doprowadzenia do remisu nie trwała długo. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy w odstępie czterech minut zdobyli dwie bramki. Najpierw w 38. minucie na listę strzelców zapisał się Arkadiusz Piech, a dwieście czterdzieści sekund później rezultat podwyższył Mateusz Maćkowiak.

Do przerwy podopieczni Piotra Plewni prowadzili zatem 3:1. Jego zespół tak samo dobrze jak zakończył pierwszą połowę, równie efektownie rozpoczął drugą część spotkania, bowiem już w 51. minucie gola strzelił Konrad Nowak.

Zanosiło się na prawdziwy nokaut beniaminka z Katowic. W 69. minucie bramkę zdobył kolejny zawodnik Odry - Piotr Żemło. Trzeba jednak dodać, że było to... trafienie samobójcze.

To pozwoliło przyjezdnym mieć nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji, ale tak się nie stało. W samej końcówce Odra kontrolowała przebieg wydarzeń i ostatecznie wygrała 4:2.

Taki rezultat sprawił, że opolanie przedłużyli serię meczów bez porażki do czterech, natomiast GieKSa zanotowała już piąte spotkanie bez wygranej, z czego czwartą porażkę w tym okresie.