Hat-trick w siedem minut! Popis Mariusza Stępińskiego w nowym klubie

Mariusz Stępiński dał prawdziwy popis gry w meczu 4. kolejki ligi cypryjskiej.

Mariusz Stępiński dał prawdziwy popis gry w meczu 4. kolejki ligi cypryjskiej. Polski napastnik, który od tego sezonu reprezentuje barwy Arisu Limassol strzelił hat-tricka w spotkaniu z Anorthosisem Famagusta. Nowy snajper beniaminka tamtejszej elity, dokonał tej sztuki w siedem minut.

26-letni napastnik pierwszego gola w sobotnim starciu strzelił w 12. minucie. Kolejne trafienie Stępiński zaliczył cztery minuty później. 4-krotny reprezentant Polski w zaledwie 240 sekund skompletował dublet.

Wychowanek Piasta Błaszki nie zamierzał na tym jednak poprzestać. Trzy minuty później były kadrowicz naszej drużyny narodowej skompletował hat-tricka. Stępiński dokonał nie lada wyczynu - zaliczył klasyczny hat-trick w siedem minut.

Goście odpowiedzieli golem Amra Warda jeszcze w pierwszej połowie i od 29 minuty przegrywali 1:3. Po przerwie przyjezdni wzięli się za odrabianie strat. W 50. minucie Nikos Kaltsas zdobył bramkę kontaktową. Okazało się, że było to ostatnie trafienie tego dnia w Limassolu.

Stępiński w barwach Arisu grał do 86. minuty, a zmienił go Daniel Sikorski, który w przeszłości grał w polskich klubach (w Górniku Zabrze, Polonii Warszawa i Wiśle Kraków). Trzy gole strzelone w sobotni wieczór przez Stępińskiego były jego premierowymi trafieniami w nowym zespole. Były pomocnik Lecha Poznań - Mihai Radut wszedł na boisko w 54. minucie.

Natomiast w zespole Anorthosisu byli zawodnicy polskich klubów - Paulus Arajuuri (Lech Poznań) i Denis Popović (GKS Tychy, Olimpia Grudziądz i Wisła Kraków) rozegrali całe spotkanie. Z kolei Azer Busuladzić (Arka Gdynia) i Nika Kaczarawa (Korona Kielce i Lech Poznań) wśród rezerwowych.