Maja Włoszczowska po raz ostatni startowała w Polsce

Inne
Maja Włoszczowska po raz ostatni startowała w Polsce
fot. PAP
Maja Włoszczowska po raz ostatni startowała w Polsce

Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim, po raz ostatni startowała w Polsce. W sobotę w rodzinnej Jeleniej Górze zajęła drugie miejsce, ustępując złotej medalistce igrzysk w Tokio Szwajcarce Jolandzie Neff.

Włoszczowska zakończy karierę za tydzień w mistrzostwach świata w maratonie na włoskiej wyspie Elba.

 

Zobacz także: MŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska piąta, tytuł dla Brytyjki

 

W wyścigu mężczyzn triumfował Czech Ondrej Cink, a czwarte miejsce zajął Bartłomiej Wawak, koledzy Włoszczowskiej z grupy Kross Orlen. W barwach tej drużyny w przeszłości startowała również Neff.

 

"Za mną wspaniałe pożegnanie w Jeleniej Górze i niełatwy dzień głównie za sprawą Jolandy Neff, mistrzyni olimpijskiej z Tokio, z którą dzisiaj rywalizowałam przez cały wyścig. Myślałam, że na ostatniej rundzie uda mi się urwać, ale niestety nic z tego i na finiszu to ona okazała się silniejsza. Cieszę się z drugiego miejsca i z tego, że pojawiło się tak wielu kibiców, bo emocje na trasie były absolutnie fantastyczne. To był wspaniały dzień i przepiękne pożegnanie. Przede mną jeszcze jeden start w mistrzostwach świata w maratonie we Włoszech na Elbie w przyszłym tygodniu" - powiedziała Włoszczowska.

 

W ostatnim krajowym wyścigu Włoszczowską dopingowały setki kibiców. Na mecie ekipa Kross dziękowała zawodniczce, tworząc nad nią szpaler z rowerowych ram i kół.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie