Fortuna 1 Liga: Góralski charakter! Pomimo gry w osłabieniu, Podbeskidzie lepsze od Resovii

Podbeskidzie pokonało Resovię 2:0.

Podbeskidzie, pomimo że musiało radzić sobie w dziesiątkę przez godzinę gry, wygrał 2:0 przed własną publicznością z Apklan Resovią w meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi. O wyniku zadecydowały dwa trafienia zza pola karnego.

Podbeskidzie za sprawą Goku Romana wyszło na prowadzenie już w 2. minucie rywalizacji, a gospodarzom w zdobyciu bramki pomogła… kałuża. Piłka zatrzymała się w wodzie, utrudniając wybicie Aleksandrowi Komorowi. Do futbolówki doskoczył Hiszpan, który strzałem zza pola karnego pokonał Branislava Pindrocha.

Wydawało się, że kolejne bramki dla podopiecznych Piotra Jawnego będą kwestią czasu, ale zadanie utrudnił im… ich napastnik Kamil Biliński. Ten w doskonałej okazji źle przyjął piłkę i próbując jeszcze uratować sytuację, zaatakował wślizgiem bramkarza Resovii. Korki piłkarza z Bielska-Białej wylądowały na twarzy Hilbrychta, a sędzia po konsultacji z zespołem VAR i obejrzeniu powtórki ukarał winowajcę czerwoną kartką.

Kibice spod Klimczoka mogli mieć spore obawy przed drugą połową, ponieważ aż 40% wszystkich bramek bielszczanie tracili na własnym stadionie, wszystkie w drugich odsłonach spotkań. A na dodatek „Górale” musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Jak się okazało obawy były zupełnie niepotrzebne, ponieważ kapitalną indywidualną okazją popisał się Giorgi Merebashvili. W 48. minucie rywalizacji Gruzin popędził z akcją z własnej połowy, dryblingiem zwiódł dwóch defensorów rywala i pięknym uderzeniem z dystansu wyprowadził zespół na dwubramkowe prowadzenie.

Gospodarze skutecznie rozbijali ataki Resovii. Przyjezdni starali się naciskać, ale Martin Polacek bardzo rzadko był zatrudniany do interwencji. Wynik do końca nie uległ zmianie i bielszczanie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Podbeskidzie Bielsko Biała – Apklan Resovia 2:0 (1:0)

Bramki: Roman 2, Merebashvili 48

Podbeskidzie: Martin Polacek – Daniel Mikołajewski, Julio Rodriguez, Kacper Gach (86. Ezequiel Bonifacio), Maciej Kowalski-Haberek – Dominik Frelek (90+1. Dawid Polkowski), Giorgi Merebashvili (73. Kacper Wełniak), Joan Roman (46. Mateusz Wypych), Konrad Gutowski, Michał Janota (46. Jakub Bieroński) – Kamil Biliński

Resovia: Branislav Pindroch – Aleksander Komor (46. Karol Twardowski), Bartosz Jaroch, Dawid Kubowicz, Oliver Podhorin – Daniel Pietraszkiewicz (46. Bartłomiej Eizenchart), Damian Hilbrycht, Kamil Antonik (59. Bojan Gvozdenovic), Marek Mróz (46. Jakub Wróbel), Radosław Adamski – Sebastian Strózik (61. Michał Rostkowski)

Żółte kartki: Merebashvili - Mróz, Hilbrycht

Czerwona kartka: Biliński (31, za brutalny faul)