Otylia Jędrzejczak prezesem Polskiego Związku Pływackiego

Inne
Otylia Jędrzejczak prezesem Polskiego Związku Pływackiego
fot. PAP
Mistrzyni olimpijska z Aten 2004 Otylia Jędrzejczak (w środku) została wybrana w Spale na prezesa Polskiego Związku Pływackiego.

Mistrzyni olimpijska z Aten 2004 Otylia Jędrzejczak została wybrana w Spale na prezesa Polskiego Związku Pływackiego. W głosowaniu pokonała Jacka Śmigielskiego 77:25.

Dotychczasowy prezes Paweł Słomiński nie otrzymał absolutorium i zaapelował do swoich delegatów o głosowanie na Jędrzejczak, której w przeszłości był trenerem.

 

O polskiej federacji w tej dyscyplinie sportu zrobiło się głośno tuż przed igrzyskami w Tokio. Okazało się wówczas, że sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi na olimpijskim basenie, choć polecieli do Japonii. Po kilku dniach pobytu wrócili do kraju.

 

Jędrzejczak zdobyła trzy medale igrzysk w Atenach w 2004 roku, w tym złoty na 200 m stylem motylkowym (oprócz tego dwa srebrne).

 

W jej bogatej kolekcji znajduje się też siedem medali mistrzostw świata: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe, a także dziesięć mistrzostw Europy (5-3-2). Trzykrotnie (2004-2006) wygrała plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca roku w Polsce.

 

Została pierwszą Polką, która trafiła do Międzynarodowej Galerii Sław Pływania (w 2019 roku).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie