Święto państwowe na cześć... mistrzyni olimpijskiej Flory Duffy

Inne
Święto państwowe na cześć... mistrzyni olimpijskiej Flory Duffy
fot. EPA
Mistrzyni olimpijska i świata w triathlonie Flora Duffy z Bermudów będzie miała swoje święto państwowe.

Mistrzyni olimpijska i świata w triathlonie Flora Duffy z Bermudów będzie miała święto państwowe. Senat oraz rząd wyspiarskiego kraju na Oceanie Atlantyckim zadecydował, że 18 października będzie dniem wolnym od pracy na cześć złotej medalistki - poinformowały miejscowe media.

33-letnia triathlonistka zdobyła pierwszy złoty medal dla Bermudów w historii zmagań olimpijskich. Igrzyska w Kraju Kwitnącej Wiśni były jej czwartym startem w igrzyskach. Poprzednio najlepszym osiągnięciem było ósme miejsce w Rio de Janeiro (2016). Niespełna miesiąc później wywalczyła złoto mistrzostw globu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Śniadaniowy sekret sukcesów mistrzyni olimpijskiej w triathlonie Flory Duffy

 

Znane są niektóre szczegóły oficjalnego programu święta Flory Duffy na Bermudach, terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii, które zamieszkuje 64 tysiące osób. W eskorcie samochodowej mistrzyni przejechać ma przez główne ulice stolicy - Hamilton i dotrzeć do siedziby premiera. Po spotkaniu z szefem rządu złotą medalistkę czeka wiele innych oficjalnych spotkań.

 

Ze względu na pandemię COVID-19 ograniczono uroczystości w przestrzeni publicznej, m.in. zrezygnowano z planowanego pokazu sztucznych ogni, by nie doszło do gromadzenia się ludzi na ulicach Hamilton.

 

Triathlonistka jest drugą medalistką olimpijską z Bermudów - pierwszy krążek wywalczył w 1976 roku w Montrealu bokser Clarence Hill w wadze ciężkiej. Duffy, mistrzyni świata z 2016 i 2017 r., wyprzedziła w rywalizacji w Japonii, w Odaiba Marine Park, Brytyjkę Georgię Taylor-Brown i Amerykankę Katie Zaferes, triumfatorkę MŚ w 2019 r

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie