Tie-break w Rzeszowie! Pierwsze emocje siatkarskiego sezonu

Siatkarki Developresu pokonały po tie-breaku ekipę BKS.

Debiut UNI Opole w ekstraklasie siatkarek, debiut Jacka Nawrockiego w roli szkoleniowca Chemika Police i tie-break w starciu Developresu z BKS to najważniejsze wydarzenia inauguracji Tauron Ligi. Nie przyniosła ona większych sensacji, bo swoje spotkania wygrywali faworyci. Sprawdź wyniki meczów 1. kolejki Tauron Ligi siatkarek.

W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu beniaminek Tauron Ligi – UNI Opole podejmował na własnym parkiecie ekipę mistrza Polski – Grupa Azoty Chemika Police. Niespodzianki nie było, opolanki jedynie fragmentami toczyły wyrównaną walkę z przyjezdnymi. W trzeciej partii miały nawet piłkę setową, ale przegrały ostatecznie 25:27. Policzanki wygrały to starcie w trzech setach, a Jacek Nawrocki zaliczył udany debiut w roli trenera Chemika.

W kolejnych meczach wygrywały faworytki, ekipy mające w planach rywalizację o medale. E.Leclerc Moya Radomka Radom ograła Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0, IŁ Capital Legionovia Legionowo pokonała #VolleyWrocław 3:1, a Grot Budowlani Łódź uporali się w trzech setach z Jokerem Świecie.

Dopiero ostatnie zaplanowane na ten weekend starcie przyniosło większe emocje. Developres Bella Dolina Rzeszów był faworytem konfrontacji z BKS Bostik Bielsko-Biała i potwierdził to w dwóch pierwszych partiach. Wydawało się, że są na najlepszej drodze do wygranej, ale siatkarki BKS nie rezygnowały, były górą w kolejnych partiach i wyrównały stan meczu. Tie-break to jednak przebudzenie gospodyń, które już w pierwszej części decydującego seta uzyskały znaczącą przewagę (8:2). W końcówce kontrolowały sytuację, a błąd serwisowy rywalek ustalił wynik na 15:8 i zakończył mecz. Nagrodę MVP zgarnęła Jelena Blagojević, która wywalczyła 24 punkty dla zwycięskiej ekipy.

Mecz Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź został na prośbę łódzkiego klubu przełożony na środę 27 października.

Wyniki meczów 1. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2021-09-24: UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 13:25, 25:27)
2021-09-24: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 26:24, 27:25)
2021-09-25: IŁ Capital Legionovia Legionowo – #VolleyWrocław 3:1 (25;20, 22:25, 25:23, 25:18)
2021-09-26: Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)
2021-09-26: Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (25:19, 25:20, 20:25, 23:25, 15:8)
2021-10-27: Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódźmecz przełożony na środę 27 października.