Czy będzie rewanż Usyk - Joshua? "AJ nigdy nie wygra"

Sporty walki
Czy będzie rewanż Usyk - Joshua? "AJ nigdy nie wygra"
Fot. PAP
Frank Warren: Joshua już nigdy nie powinien bić się z Usykiem, bo nigdy z nim nie wygra. Nawet nie powinien o tym myśleć

Adam Kownacki o tym, że największymi wygranymi walki Ołeksandr Usyk kontra Anthony Joshua byli kibice oglądający świetny boks. Roy Jones Junior zastanawia się, co nie zagrało - przede wszystkim psychicznie - w walce Joshuy, już byłego mistrza świata WBA, IBF i WBO, a promotor Tysona Fury odradza Anthony'emu rewanżu bo "z Usykiem nigdy Joshua nie wygra".

Adam Kownacki (20-1, 15 KO), najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej:  AJ powoli zaczął, później środkowe rundy wygrał, ale pod koniec znowu Usyk podkręcił tempo i walkę wygrał. Nie wiem czy to było przygotowanie fizyczne, ale Joshua to jest duży chłop, może mięśnie nie chodziły tak jak trzeba? Nie był pewny swego, to było widać, bo miał taką samą minę kiedy się bił z Andy Ruizem. Walczył inaczej niż wszyscy myśleli - może chciał pokazać, że może tak wygrać z dobrym bokserem? 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Boxing Night 11 - poznaliśmy kolejnych bohaterów gali

 

Ja też myślałem, że będzie miał lepszy plan: duży jest, miał iść do przodu, skracać ring i pokazać siłę. Ale jego ciosy były strasznie powolne, jakby pchane, a Usyk był po prostu lepszy w tej walce. Trzeba też oddać mu duży szacunek, że walkę z Usykiem wziął, walczył z ciężkim przeciwnikiem: leworęczny, dobrze się rusza na nogach. Ogólnie, pomimo tego, że Joshua przegrał, to boks wygrał, nie trzeba było oglądać youtubera Paula z jakimś gościem z MMA. Super walka, 67 tysięcy kibiców - boks pokazuje, że jak będą robione dobre walki, to kibice będą przychodzić. Musi się też skończyć, że jak ktoś przegra, to już jest jakimś lamusem, do niczego się nie nadaje. To jest chore myślenie. Dobre walki dobrych pięściarzy na dobrym poziomie, to te porażki przyjdą. Szacunek dla AJ, że wziął takie ryzyko.  

 

Roy Jones Jr, były niekwestionowany mistrz świata, były najlepszy pięściarz bez podziału na kategorie wagowe tak komentował w studio

 

O błędach Joshuy:  Od początku walka źle się układała dla Joshuy. Pozwolił na to, by Usyk dominował, ustalił zasady gry. Jak pięściarze idą do wyższej kategorii wagowej - tak było kiedy biłem się z Felixem Trinidadem - trzeba to traktować tak, jakby ten drugi nie miał dla ciebie respektu. Czyli musisz do niego podejść twarzą w twarz, pokazać mu, że zrobił błąd, że nie powinno tutaj go być. Jako pięściarz wagi ciężkiej, AJ tak powinien zachować się w walce z Usykiem, od samego jej początku. Zamiast tego próbował z nim boksować - z kimś, kto jest w tym mistrzem. Kimś ze znacznie większym doświadczeniem i większą ringową inteligencją. Nie możesz pozwolić na to, by Usyk robił co chce, czuł się komfortowo. Tak mały facet wchodzi do twojego domu, zaczyna czuć się, jakby był u siebie?

 

 

Czy Joshua powinien od razu brać rewanż? To zależy od wielu spraw: jak bardzo chcesz wygrać, czy ciągle jesteś głodny walki, czy już czujesz się za komfortowo. To jest nowa generacja, trudno mi się na ich temat wypowiadać. Im zależy przede wszystkim na zarabianiu - ja bym od razu chciał się bić, niczym się nie przejmował. Nie musicie mi płacić, dawać mi rewanż, od razu. Ale jestem inny niż oni. Jeśli masz naturę zwycięzcy, bierzesz od razu rewanż. Joshua nie podobał mi się w dwóch ostatnich walkach, z Pulewem i w rewanżu z Andy Ruizem Jr. Ludzie mówili, że AJ stał się bardziej cierpliwy, ale nie możesz być cierpliwy walcząc z kimś, kto przerasta cię ringową inteligencją. Zaczął robić to, co powinien czyli napierać na niego, spychać Usyka na liny w drugiej części walki, ale dlaczego nie robił tego od samego początku?

 

Frank Warren, współpromotor Tysona Fury:

 

Joshua już nigdy nie powinien bić się z Usykiem, bo nigdy z nim nie wygra. Nawet nie powinien o tym myśleć. AJ słabo wyglądał. Niczego nie odbierając Usykowi, który był świetny, Joshua nie wyglądał na szczęśliwego, że jest z nim w ringu. Już idąc na ring witał się z ludźmi z tłumu, śmiał, a przecież powinien mieć pełną koncentrację, miał przed sobą ważne zadanie! Podczas walki bał się zadawać ciosów, a takiego Joshuę Tyson Fury by zmiótł w ciągu trzech rund. Tyson ma świetną pracę nóg, stalową szczękę, ma ręce tak szybkie jak Usyk i jest większy: zniszczyłby Joshuę.

 

Przemysław Garczarczyk z USA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie