Daniel Rutkowski nowym zawodnikiem KSW. Znamy datę debiutu

Sporty walki
Daniel Rutkowski nowym zawodnikiem KSW. Znamy datę debiutu
Fot. Polsat Sport
Daniel Rutkowski zawalczy na KSW 64

Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 SUB) podpisał kontrakt z KSW. Mistrz Babilon MMA i FEN w kategorii piórkowej zadebiutuje w największej polskiej organizacji 23 października na gali KSW 64 w łódzkiej Atlas Arenie. Na razie nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem "Rutka".

32-latek to aktualnie najlepszy polski zawodnik kategorii piórkowej. Radomianin wywalczył pasy mistrzowskie Babilon MMA i FEN w tej dywizji. Od dłuższego czasu trwały spekulacje dotyczące przyszłości Rutkowskiego. Mówiło się nawet o zainteresowaniu ze strony UFC. Ostatecznie zawodnik zdecydował się na podpisanie kontraktu z KSW. Organizacja ogłosiła angaż zawodnika Cross Fight Radom za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 64: Kaczmarczyk i Ruchała o rewanżu. "Wtedy byliśmy dziećmi" 

 

 

Rutkowski zadebiutuje w nowej organizacji 23 października na KSW 64 w Łodzi. Jego rywal nie jest jeszcze znany. 

 

Dywizja piórkowa w KSW jest mocno obsadzona. Aktualnym mistrzem jest Daniel Torres. W gronie pretendentów znajdują się m.in. były czempion Salahdine Parnasse, Lom-Ali Eskijew, Filip Pejić czy Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk, którzy staną naprzeciwko siebie na KSW 64. 

 

Warto wspomnieć, ze oprócz kariery w MMA "Rutek" próbował swoich sił w boksie. Walczył m.in. na Polsat Boxing Night. Na ten moment na zawodowych ringach legitymuje się bilansem 1-3. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: KSW 32 News - odcinek 13

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie