Hubert Hurkacz pnie się w rankingu ATP!

Hubert Hurkacz awansował z 13. na 12. miejsce w rankingu ATP.

Hubert Hurkacz awansował z 13. na 12. miejsce w światowym rankingu tenisistów. W czołówce bez zmian, na czele Serb Novak Djokovic, przed Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem i Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

W niedzielę Hurkacz odniósł podwójne zwycięstwo w halowym turnieju ATP w Metz. W finale singla pokonał Hiszpana Pablo Carreno-Bustę 7:6 (7-2) 6:3. Później triumfował także w grze podwójnej razem z Janem Zielińskim.

24-letni Hurkacz wywalczył czwarty w karierze tytuł w grze pojedynczej. Wcześniej w tym sezonie wygrał w Delray Beach i Miami, a w 2019 roku w Winston-Salem. W trwającym sezonie osiągnął także półfinał wielkoszlemowego Wimbledonu.

Najwyżej w rankingu Polak był 11.

W klasyfikacji "Race to Turin", która uwzględnia tylko tegoroczne wyniki i wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju masters - ATP Final, Hurkacz przesunął się z dziewiątej na ósmą pozycję.

Prowadzi również Djokovic, przed Miedwiediewem, Tsitsipasem i Niemcem Alexandrem Zverevem, którzy już zapewnili sobie start we Włoszech (14 - 21 listopada).