Iga Świątek awansowała na czwarte miejsce w rankingu WTA

Iga Świątek awansowała na czwarte miejsce w rankingu WTA .

Iga Świątek awansowała z szóstego na najwyższe w karierze czwarte miejsce w światowym rankingu tenisistek. Na czele zestawienia WTA wciąż Australijka Ashleigh Barty, przed Białorusinką Aryną Sabalenką oraz Czeszką Karoliną Pliskovą.

W poprzednim tygodniu Świątek osiągnęła półfinał w halowym turnieju WTA na kortach twardych w Ostrawie. Najwyżej rozstawiona zawodniczka z Raszyna przegrała z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 5:7, która z kolei w finale uległa Estonce Anett Kontaveit 2:6, 5:7.

Na liście światowej Sakkarki przesunęła się z 12. na 10. pozycję, zaś Kontaveit z 30. na 23.

Awans zanotowały też inne polskie tenisistki, m.in. Magda Linette z 59. na 54. lokatę i Magdalena Fręch ze 110. na 108.

Natomiast w rankingu uwzględniającym tylko tegoroczne wyniki, który wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Finals (został przeniesiony z chińskiego Shenzen do Guadalajary w Meksyku), Świątek spadła z piątego na szóste miejsce, ale jej szanse na występ w tych zawodach są bardzo duże. Polkę wyprzedziła Sakkari. Na czele jest Barty.