Jacek Kasprzyk: Siatkówka zwyciężyła ponad wszelkie podziały

Siatkówka
Jacek Kasprzyk: Siatkówka zwyciężyła ponad wszelkie podziały
Fot. PAP
Jacek Kasprzyk

Polski Związek Piłki Siatkowej od poniedziałku ma nowego prezesa. Został nim były siatkarz, a obecnie działacz Sebastian Świderski. Jak ten wybór skomentował ustępujący szef związku - Jacek Kasprzyk?

Za nami wybory prezesa w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Ostatecznie jedynym kandydatem był Sebastian Świderski, który bezapelacyjnie zwyciężył ogromną przewagą 88 z 90 możliwych głosów. Jak zwycięstwo wicemistrza świata z 2006 roku skomentował ustępujący prezes Jacek Kasprzyk?


- Siatkówka zwyciężyła wszelkie podziały. Mam nadzieję, że nowy prezes będzie kultywował to co zaczął dzisiaj i będziemy mu w tym pomagać, a ja na pewno. To czego będzie oczekiwał prezes będę realizował, każdy może mieć swój pomysł, ale to na pewno będą konsultacje z prezesem. Jestem z Sebastianem, byłem z Sebastianem i trzymam kciuki, aby przez następne cztery lata ten zarząd się nie podzielił - powiedział Jacek Kasprzyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sebastian Świderski prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej


Jednym z punktów programu nowego prezesa będzie rozwój siatkówki plażowej.


- Gdy zostałem kilka lat temu przewodniczącym, ktoś powiedział, że Kasprzyk przyjdzie i zaorze całą siatkówkę plażową. Jakoś nie zaorał, doprowadziliśmy wszystkie sztaby i kadry narodowe do tego samego funkcjonowania, mają trenerów, fizjoterapeutów i statystyków. Oczywiście, był pewien zastój i przez to musieliśmy zmienić siedzibę szkoły z Łodzi na Spałę i dzięki temu, że mamy w tej chwili najpiękniejszą halę do siatkówki plażowej w COS Spała, to szkolenie ruszyło z mocną siłą. Sebastian teraz musi dopilnować, aby to nie zostało zaorane - powiedział dotychczasowy prezes PZPS.


Jak powiedział Kasprzyk, praca nowego zarządu zaczęła się już pierwszego dnia od wyboru na nowe stanowiska.


- Już się zaczęła praca nowego zarządu. Zdjęcia są już robione, aby zaktualizować stronę internetową. Myślę, że w siatkówce nie ma chwili czasu na przerwę. Cieszę się, że prezes wsparł się na doświadczeniu kolegów. Jest parę osób nowych, w tym człowiek od siatkówki plażowej, który jest w zarządzie, i będziemy pomagali Sebastianowi Świderskiemu - zakończył Kasprzyk.


Cała rozmowa z Jackiem Kasprzykiem w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie