Sebastian Świderski prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Siatkówka
Sebastian Świderski prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej
fot. PAP/Piotr Nowak
Nowym prezesem PZPS został Sebastian Świderski.

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie dokonano wyboru nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Funkcję tę przez najbliższe cztery lata pełnił będzie Sebastian Świderski, który otrzymał 88 z 90 głosów delegatów.

O funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej ubiegało się początkowo siedmiu kandydatów: urzędujący prezes Jacek Kasprzyk oraz Sebastian Świderski, Ryszard Czarnecki, Andrzej Lemek, Witold Roman, Tomasz Paluch i Konrad Piechocki.

 

Tuż przed rozpoczęciem Walnego Zgromadzenia z kandydowania zrezygnował Czarnecki, który poinformował o tym media podczas specjalnie zwołanego briefingu prasowego. Później z walki o drugą kadencję wycofał się Kasprzyk, który ogłosił swą decyzję w trakcie przemówienia podsumowującego działalność PZPS w latach 2016–21. Jeszcze przed głosowaniem z wyścigu o prezesurę rezygnowali kolejni kandydaci.

 

Ostatecznie jedynym kandydatem pozostał Świderski, który wygrał wybory, otrzymując 88 z 90 głosów delegatów. Dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw. Kadencja nowego prezesa PZPS będzie trwała do 2025 roku.

 

 


Sebastian Świderski był przed laty znakomitym siatkarzem – wicemistrzem świata z 2006 roku. W ostatnich latach osiągnął znaczące sukcesy w roli działacza. Jest prezesem klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w 2021 roku triumfował w Lidze Mistrzów.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie