Wybory w PZPS: Relacja na żywo - 27.09

Siatkówka

Sebastian Świderski został wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tuż przed rozpoczęciem walnego zgromadzenia swoją kandydaturę wycofał jeden z faworytów - Ryszard Czarnecki. W trakcie obrad z ubiegania się o reelekcję zrezygnował prezes Jacek Kasprzyk, a później wszyscy pozostali kandydaci. Relacja na żywo z walnego zgromadzenia PZPS na Polsatsport.pl.

Od 2016 roku krajowej federacji przewodzi Kasprzyk. Kadencja szefa PZPS trwa cztery lata, ale teraz została wydłużona - tak jak w wielu innych polskich związkach sportowych - w związku z pandemią COVID-19. Początkowo wskazano termin czerwcowy, ale potem zmieniono go na wrześniowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tauron Giganci Siatkówki 2021: Wyniki turnieju

 

Już wiosną Kasprzyk ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję, a swoją kandydaturę potwierdził też wtedy Czarnecki, eurodeputowany i dotychczasowy wiceprezes. Ostatecznie polityk tuż przed walnym zgromadzeniem ogłosił rezygnację z walki o stanowisko. Natomiast prezes PZPS o rezygnacji z ubiegania się o reelekcję poinformował w trakcie obrad. Dopiero stosunkowo niedawno do grona ubiegających się o szefostwo w PZPS dołączył Świderski, utytułowany siatkarz i mający już na koncie sukcesy działacz. W pierwszej roli wywalczył m.in. w 2006 roku wicemistrzostwo świata, w drugiej od sześciu lat realizował się jako prezes Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle, która w poprzednim sezonie triumfowała w Lidze Mistrzów.

 

Poza Świderskim kandydują również: Andrzej Lemek, działający w obecnym zarządzie Tomasz Paluch, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki i były reprezentant kraju Witold Roman.

 

Jednym z pierwszych zadań nowego prezesa, którego kadencja potrwa do 2025 roku, będzie wybór trenerów obu seniorskich drużyn narodowych.

 

Zjazd, który odbędzie się w Warszawie, będzie mieć formę hybrydową – stacjonarną i online.

 

Relacja na żywo z wyborów prezesa PZPS na Polsatsport.pl. Początek o 11:00. 

mtu, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Ustępujący zarząd uzyskał absolutorium. 

Tymczasem z Sofii napływają znakomite informacje!

To już pewne. Podczas trwającego walnego zgromadzenia poznamy nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jacek Kasprzyk nie będzie ubiegał się o drugą kadencję. 

Pilne: Aktualny prezes PZPS wycofał się z ubiegania o reelekcję.

Oto co do powiedzenia miał Sebastian Świderski. 

Sebastian Świderski udzielił właśnie wywiadu. Prezes ZAKSY zdradził, że był zaskoczony decyzją Ryszarda Czarneckiego o rezygnacji z kandydowania. Ponadto podzielił się informacją, że nowego prezesa najprawdopodobniej poznamy dziś wieczorem. 

Reporterzy Polsatu Sport informują, że ostatnia godzina obrad dotyczyła sposobu, w jaki przeprowadzone zostaną wybory. Około 14:00 ma nastąpić przerwa obiadowa, a później kandydaci będą mieli możliwość wystąpienia. 

Oficjalnie w grze zostało sześciu kandydatów. 

"Dla dobra polskiej siatkówki rezygnuję z kandydowania. Czasem trzeba skasować własne ambicje" - powiedział Ryszard Czarnecki w towarzystwie Sebastiana Świderskiego. 

Taki obrót sprawy sugeruje, że nowego prezesa poznamy już dziś. Wiele wskazuje na to, że zostanie nim były siatkarz i obecny prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski. 

Czekamy na kolejne meldunki z walnego zgromadzenia PZPS. 

To prawdziwy przełom w wyborach. W tym momencie Sebastian Świderski stał się wyraźnym faworytem wyścigu o fotel prezesa PZPS. 

Pilne: Ryszard Czarnecki wycofał się z kandydowania na stanowisko prezesa PZPS!

Walne zgromadzenie powinno rozpocząć się o 11:00. Wcześniej odbędzie się briefing prasowy dla akredytowanych dziennikarzy. 

Dzień dobry! Dziś lub jutro poznamy nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie