Liga Europejska: Porażka Azotów Puławy w Berlinie

Piłka ręczna
Azoty Puławy dwukrotnie przegrały z drużyną z Berlina.

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali z Fuchse w Berlinie 29:33 rewanżowy mecz 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie zespół z Niemiec także wygrał 32:24 i awansował do fazy grupowej.

Wysokie zwycięstwo w Puławach stworzyło komfortową sytuację drużynie niemieckiej, która u siebie w Berlinie kontrolowała przebieg wydarzeń pewnie awansując do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Podopiecznym Roberta Lisa należą się jednak słowa uznania za podjęcie walki i godną postawę w tym meczu. Od początku bowiem trwał wyrównany pojedynek i na bramkę jednej drużyny druga odpowiadała trafieniem. W 23 minucie był remis 12:12 i w ciągu kolejnych sześciu po dwóch golach Michała Jureckiego oraz po jednym Andriia Akimenki i Piotra Jarosiewicza Azoty objęły prowadzenie 16:12. W ostatniej sekundzie przed przerwą swój "atomowy" rzut z dystansu wykonał Duńczyk Lasse Andersson i drugą połowę puławianie rozpoczynali z trzybramkową przewagą.

Jeszcze w 35. min było 19:15 dla polskiej drużyny, ale w kolejnych dziesięciu gospodarze zdobyli 10 bramek, a goście tylko cztery i zawodnicy Fuchse do końca pilnowali korzystnego dla siebie rezultatu.

Fuchse Berlin – Azoty Puławy 33:29 (16:13)

Azoty: Wadim Bogdanow, Mateusz Zembrzycki - Andrii Akimenko 6, Boris Zivkovic 1, Antoni Łangowski 2, Paweł Podsiadło, Aleksandr Bachko, Rafał Przybylski 4, Michał Jurecki 5, Łukasz Rogulski 7, Dawid Dawydzik, Bartosz Kowalczyk, Dawid Fedeńczak 2, Piotr Jarosiewicz 2, Wojciech Gumiński.

Bramki dla Fuchse zdobyli: Lasse Andersson 8, Fabian Wiede 7, Marian Michalczik 4, Hans Lindberg, Johan Koch, Valter Chrintz, Nils Lichtlein, Tim Matthes i Marko Kopijar po 2, Matthes Langhoff i Mijajlo Marsenic po 1.

Sędziowali: Andrej Smailagic i Sandro Smailagic ze Szwecji.