Liga Mistrzów: AC Milan - Atletico Madryt. Transmisja TV i stream online

Piłkarze AC Milan.

AC Milan po raz pierwszy od siedmiu lat podejmuje na San Siro rywala w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Z pewnością zrobi wszystko, by uczcić tę wyjątkową okazję zdobyciem trzech punktów. Nie będzie to jednak łatwe. Atletico Madryt to klasowy zespół, który od lat z powodzeniem występuje w Champions League. Transmisja meczu AC Milan - Atletico Madryt w Polsacie Sport Premium 2 oraz Polsacie Box Go.

W 1. kolejce Ligi Mistrzów, AC Milan uległ na Anfield Liverpoolowi 2:3. "Rossoneri" w swoim drugim występie podejmą mistrza Hiszpanii - Atletico Madryt. Będzie to ich pierwszy mecz w Champions League na własnym stadionie od lutego 2014 roku. Wówczas grali w dwumeczu 1/8 finału z... Atletico. Wówczas zdecydowanie lepsza okazała się ekipa ze stolicy Hiszpanii, który wygrała 5:1 (4:1 i 1:0).

- Liga Mistrzów jest na stałe wpisana w historię tego klubu. Teraz chcemy stworzyć własny rozdział w tej historii, osiągnąć coś ważnego - zapowiedział trener Milanu Stefano Pioli.

W sobotę broniący tytułu piłkarze Atletico ponieśli pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając na wyjeździe z Deportivo Alaves 0:1 w 7. kolejce La Liga. Tym samym gospodarze zdobyli pierwsze punkty w sezonie i opuścili ostatnią lokatę w tabeli.

Na kameralnym stadionie Mindizorroza w stolicy Kraju Basków - Vitorii-Gasteiz Atletico straciło bramkę w czwartej minucie. Celną główką popisał się Victor Laguardia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rubena Duarte. Podopieczni Diego Simeone kilka razy w tym sezonie odwrócili wynik w meczach ligowych nawet w ostatnich minutach, ale tym razem im się nie udało.

- Nie lubię grać z drużynami, które przegrywają dużo meczów, bo pewnego dnia odniosą zwycięstwo. I niestety ten dzień nastąpił w meczu z moim zespołem - powiedział na konferencji prasowej Simeone, którego drużynę czeka trudny sprawdzian wyjazdowy w Lidze Mistrzów przeciwko AC Milan.

Milanowi natomiast zwycięstwo na wyjeździe ze Spezią 2:1 w 86. minucie zapewnił Brahim Diaz. Wcześniej prowadzenie gościom dał Daniel Maldini - 19-latek, syn legendy Milanu Paolo Maldiniego.

Daniel jest przedstawicielem trzeciego pokolenia Maldinich w barwach "Rossnerich". W sobotę minęło dokładnie 13 lat i 179 dni, od kiedy ostatnią swoją bramkę w Serie A zdobył jego ojciec oraz 60 lat i 22 dni po tym, jak trafił jego dziadek Cesare.

Transmisja meczu AC Milan - Atletico Madryt w Polsacie Sport Premium 2 oraz Polsacie Box. Początek od godziny 20:50. Z kolei na przedmeczowe studio zapraszamy od godz. 17:00 do Polsatu Sport Premium 1.