Liga Mistrzów: Real Madryt na kolanach! Sensacyjne zwycięstwo Sheriffa Tyraspol

Sheriff Tyraspol sensacyjnie wygrał z realem Madryt 2:1.

Sensacja na Estadio Santiago Bernabeu! Sheriff Tyraspol pokonał Real Madryt 2:1 w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwsza bramkę dla gości zdobył wypożyczony z Legii Warszawa Jasur Jakszibojew. Mistrzowie Mołdawii dzięki zwycięstwu przewodzą w grupie D Ligi Mistrzów.

Skazywanie na pożarcie mistrzowie Mołdawii niespodziewanie wyszli na prowadzenie po 25 minutach gry. Doskonałe dośrodkowanie Cristiano wykorzystał wypożyczony z Legii Warszawa Jakszibojew i strzałem głową pokonał Thibauta Courtois.

Królewscy przeważali i po godzinie gry doprowadzili do wyrównania. W polu karnym faulowany był Vinicius Junior, a sędzia po weryfikacji VAR wskazał na wapno. "Jedenastkę" na gola zamienił Karim Benzema. Siedem minut później po raz kolejny do siatki trafili goście.  Po analizie wideo arbiter nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się spalonego.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się niespodziewanym remisem, po raz kolejny dali o sobie znać piłkarze Jurija Wernyduba. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry gola strzleił Sebastien Thill. Ostatecznie, sensacyjne zwycięstwo Sheriifa Tyraspol na Estadio Santiago Bernabeu stało się faktem.

Dzięki triumfowi mistrzowie Mołdawii z kompletem punktów prowadzą w grupie D Ligi Mistrzów. Drugi jest Real Madryt, trzeci Inter Mediolan, natomiast ostatnie miejsce zajmuje Szachtar Donieck.

Real Madryt - Sheriff Tyraspol 1:2 (0:1)

Bramki: Benzema 65 - Jakszibojew 25, Thill 90

Real Madryt: Thibout Courtois - Nacho (66. Rodrygo), Eder Militao, David Alaba, Miguel Gutierrez (66. Toni Kroos) - Fede Valverde, Casemiro (66. Luka Modrić), Eduardo Camavinga - Eden Hazard (66. Luka Jović), Karim Benzema, Vinicius

Sheriff Tyraspol: Giorgos Athanasiadis - Fernando Costanza, Danilo Arboleda, Gustavo Dulanto, Cristiano - Adama Traore, Sebastien Thill, Edmund Addo, Dimitris Kolovos (90+2. Boban Nikolov), Frank Castaneda (78. Keston Julien) - Jasur Jakszibojew (57. Bruno)