Fortuna Puchar Polski: Widzew Łódź lepszy w starciu pierwszoligowców

Widzew Łódź awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

W pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski Resovia mierzyła się z Widzewem Łódź. Mimo walki ekipa z Rzeszowa przegrała 1:2. Tym samym zawodnicy Janusza Niedźwiedzia awansowali do kolejnej rundy turnieju.

Na pierwszą bramkę w tym meczu kibice musieli czekać do 31. minuty. Dominik Kun dośrodkował w pole karne. Do futbolówki dopadł Bartosz Guzdek, po czym mocnym strzałem pokonał bramkarza Resovii, tym samym wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy ekipa z Rzeszowa nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na dobrą grę rywali. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:1.

Po zmianie stron zawodnicy z Resovii rzucili się do ataku. Ich najgroźniejsze sytuacje powstawały po rzutach rożnych. Kilka razy byli blisko wyrównania, ale żaden ze strzałów nie był na tyle precyzyjny, by pokonać Jakuba Wrąbla. W 65. minucie jeden z piłkarzy Widzewa dotknął piłkę ręką. Sędzia po weryfikacji z systemem VAR wskazał na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Dawid Kubowicz. Obrońca bez problemu wykorzystał rzut karny.

Radość ekipy z Rzeszowa nie trwała zbyt długo. W 72. minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Kacper Karasek, który ponownie wyprowadził Widzew na prowadzenie. To nie była ostatnia zła wiadomość dla Resovii. Na kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry drugą żółtą kartkę obejrzał Kubowicz, przez co musiał opuścić boisko.

Podopieczni Dawida Kroczka nie podnieśli się po tych ciosach. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Resovia - Widzew Łódź 1:2 (0:1)

Bramki: Kubowicz 70 (k) - Guzdek 30, Karasek 72

Resovia: Paweł Łakota - Bartosz Jaroch, Oliver Podhorin, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski - Karol Twardowski (75, Daniel Pietraszkiewicz), Bartłomiej Wasiluk (90, Kacper Szymkiewicz), Josip Šoljić, Damian Hilbrycht (77, Marek Mróz), Kamil Antonik (75, Rafał Mikulec) - Jakub Wróbel (77, Sebastian Strózik).

Widzew: Jakub Wrąbel - Dominik Kun, Tomasz Dejewski, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Fábio Nunes (70, Radosław Gołębiowski) -  Kacper Karasek, Abdul Aziz Tetteh (70, Paweł Zieliński), Marek Hanousek, Mateusz Michalski (84, Karol Danielak) - Bartosz Guzdek (70, Mattia Montini).

Żołte kartki: Kubowicz, Wasiluk - Hanousek

Czerwona kartka: Kubowicz (83, za drugą żółtą)