PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – wzmocniony skład powalczy o czołową ósemkę

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – wzmocniony skład powalczy o czołową ósemkę
fot. Cyfrasport
Jan Król – jeden z nowych siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn przystępuje do nowego sezonu PlusLigi z wyższym niż w ostatnich latach budżetem, co pozwoliło na wzmocnienie składu. – Naszym celem będzie awans do najlepszej ósemki – zapowiada prezes klubu Tomasz Jankowski. Siatkarze Indykpolu AZS swoje domowe mecze będą rozgrywać w Iławie.

– Myślę, że mamy silniejszą drużynę niż w poprzednim sezonie. Jednak inne zespoły są również mocne, więc liga będzie bardzo trudna i wyrównana. Naszym celem będzie awans do najlepszej ósemki. Najważniejsze, żeby wszyscy zawodnicy byli zdrowi, bo wtedy ta drużyna ma potencjał, aby wygrywać z najlepszymi – powiedział Jankowski.

 

Zobacz także: Terminarz i plan transmisji 1. kolejki PlusLigi

 

Jak zaznaczył, olsztyński klub dysponuje najwyższym budżetem w ostatnich kilku latach, co pozwoliło zakontraktować kilku istotnych graczy.

 

Po zakończonym na 10. pozycji minionym sezonie w zespole zostało pięciu zawodników: Robbert Andringa, Jakub Ciunajtis, Jędrzej Gruszczyński, Wiktor Janiszewski i Mateusz Poręba.

 

Odeszli: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Dmytro Terimenko, Javier Concepcion, Remigiusz Kapica, Dawid Woch, Nikodem Wolański i Kamil Droszyński.

 

W ich miejsce klub pozyskał Jana Firleja, Jana Króla, Karola Butryna, Szymona Jakubiszaka, Karola Jankiewicza i Dawida Siwczyka, a także trzech zagranicznych graczy: reprezentanta Iranu Meisama Salehiego oraz Amerykanów Taylora Averilla i Toreya Defalco.

 

W nowym sezonie olsztyński zespół poprowadzi włoski szkoleniowiec Marco Bonitta. Zastąpił Argentyńczyka Daniela Castellaniego, który w maju poprosił władze klubu o rozwiązanie kontraktu.

 

– Myślę, że jest dobra atmosfera w drużynie i wszystko będzie w porządku, jeśli chodzi o relacje sztabu szkoleniowego z zawodnikami – zapewnił prezes Jankowski.

 

W okresie przygotowawczym olsztynianie rozegrali dziewięć sparingów, zakończonych bilansem sześciu zwycięstw i trzech porażek.

 

 

Zespół Indykpolu AZS rozpocznie rozgrywki PlusLigi w sobotę meczem z Asseco Resovią w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Niepodległości w Iławie. Siatkarze z Olsztyna będą tam rozgrywać domowe spotkania przez najbliższe dwa sezony PlusLigi. Powodem jest trwająca modernizacja olsztyńskiej Hali Urania, w której grali od 1983 roku.

 

Zobacz także: Z legendarnej siatkarskiej hali pozostał tylko szkielet! Tak teraz wygląda Urania (ZDJĘCIA)

 

Indykpol AZS Olsztyn – skład na sezon 2021/22:

[1] Karol Jankiewicz (1996, Polska) – rozgrywający
[3] Jędrzej Gruszczyński (1997, Polska) – libero
[4] Jan Król (1989, Polska) – atakujący
[5] Jan Firlej (1996, Polska) – rozgrywający
[6] Robbert Andringa (1990, Holandia) – przyjmujący
[7] Dawid Siwczyk (1993, Polska) – środkowy
[9] Szymon Jakubiszak (1998, Polska) – środkowy
[10] Mejsam Salehi (1998, Iran) – przyjmujący
[11] Torey Defalco (1997, USA) – przyjmujący
[13] Taylor Averill (1992, USA) – środkowy
[15] Jakub Ciunajtis (1998, Polska) – libero
[16] Mateusz Poręba (1999, Polska) – środkowy
[18] Wiktor Janiszewski (2002, Polska) – przyjmujący
[21] Karol Butryn (1993, Polska) – atakujący.

 

Trener: Marco Bonitta (Włochy).

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie