Kinga Zawodnik: Nazwisko zobowiązuje, zapraszam do Kościerzyny!

Sporty walki
Kinga Zawodnik: Nazwisko zobowiązuje, zapraszam do Kościerzyny!
fot. Informacja prasowa
Kinga Zawodnik z wielką radością przyjęła zaproszenie na „Rocky Boxing Night 10”.

- Nazwisko Zawodnik zobowiązuje, dlatego z wielką radością przyjęłam zaproszenie na „Rocky Boxing Night 10”. Trzymam kciuki szczególnie za Igora Jakubowskiego i Adriana Szczypiora – powiedziała Kinga Zawodnik, prowadząca programy telewizyjne, która będzie „ring girl” i współprowadzącą sobotnią galę w Kościerzynie na Kaszubach, organizowaną przez Krystiana Każyszkę (Rocky Boxing Promotion).

- Miałam rękawice bokserskie na swych dłoniach, ćwiczyłam w gymie Rocky Fight Club w Kościerzynie i usłyszałam od trenera, że mój lewy sierpowy robi wrażenie. Nie wykluczam, że w niedalekiej przyszłości pojawię się między linami nie jako „ring girl”, ale jako zawodniczka, bowiem nazwisko Zawodnik do tego zobowiązuje. A najchętniej podczas imprezy dobroczynnej. Zawsze powtarzam, że jeśli mam zrobić coś, co pomoże choćby jednej osobie, to warto! – stwierdziła Kinga Zawodnik.
 
Podczas sobotniej (2 października) gali w Kościerzynie, z której transmisję przeprowadzi telewizja Polsat, wystąpią m.in. Igor Jakubowski (3-1, 2 KO) i Adrian Szczypior (7-0, 3 KO). Igor Jakubowski to Olimpijczyk z Rio de Janeiro i były Wicemistrz Europy, który w półfinale Turnieju Wagi Junior Ciężkiej, spotka się z Kajetanem Kalinowskim (1-0, 1 KO). Adrian Szczypior w pojedynku o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski kategorii średniej zmierzy się z Ukraińcem Vladyslavem Gelą (11-3, 6 KO).
 
 
Patronami Gali są Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Urząd Gminy w Kościerzynie, Urząd Miasta w Kościerzynie.
 
- Miałam okazję już wcześniej poznać Igora Jakubowskiego, bardzo cenię go jako sportowca i człowieka. Trzymam za niego kciuki, ale też za Adriana Szczypiora, którego poznałam z kolei podczas niedawnego pobytu w Kościerzynie na zaproszenie Ani Helty i Krystiana Każyszki. Cieszę się, że będę mogła poprowadzić trening medialny, otworzyć galę „Rocky Boxing Night 10” i uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu bokserskim. Z zainteresowaniem obejrzę wszystkie pojedynki. I jestem pewna, że żaden z zawodników mi nie… podskoczy… Pod względem kilogramów, oczywiście! – dodała Kinga Zawodnik.
 
Organizatorzy gali chcą „łamać stereotypy i schematy!”. Na ring girl wybrali prowadzącą programy telewizyjne Kingę Zawodnik, która od lat walczy z kilogramami.
 
- W ramach obowiązków zawodowych miałam spotkania z przedstawicielami taekwondo i mma, a teraz w moim życiu pojawił się boks. Nie ukrywam, że spodobał mi się trening w Kościerzynie i być może uda mi się kontynuować pięściarskie zajęcia w Warszawie. Na co dzień staram się być aktywną sportowo osobą, chodzę na siłownię, a boks to niesamowity sport, kształtujący charakter. I pomagający spalać kalorie. Natomiast w czasach szkolnych pasjonowałam się tenisem stołowym, wygrywałem turnieje i uczestniczyłam w rozgrywkach na kolejnych etapach – przyznała prezenterka telewizyjna Kinga Zawodnik.
 
W sobotę będzie ona najbardziej zajętą osobą podczas gali w Kościerzynie na Kaszubach. Poza pojedynkiem Adriana Szczypiora z Vladyslavem Gelą oraz Igora Jakubowskiego z Kajetanem Kalinowskim, dojdzie do walk m.in. Kewina Gruchały z Rafałem Jackiewiczem, Kacpra Meyny z Michałem Bańbułą, Dominika Harwankowskiego z Gruzinem Dato Nanavą i Kubańczyka Yaniela Evandera Rivery z Gruzinem Zazą Amiridze.
 
- Zapraszam do Kościerzyny! Wiem, że na gali wystąpią bardzo mocni bokserzy. Dla mnie to nowe bardzo ciekawe doświadczenie. I jak mówiłam, nazwisko zobowiązuje, więc wszystko możliwe... - mówiła Kinga Zawodnik.
Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie