Liga Mistrzów: Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu z Dynamem Kijów!

Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Dynamo Kijów (5:0). Polak zdobył bramkę już w 12. minucie z rzutu karnego, a poprawił kwadrans później.

To był już trzeci gol Lewandowskiego w tej edycji Champions League po tym, jak ustrzelił dublet w starciu z Barceloną w pierwszej kolejce na Camp Nou. Arbiter odgwizdał rzut karny dla Bayernu, ponieważ jeden z piłkarzy Dynama zagrał piłkę ręką. Kapitan naszej kadry w swoim stylu, bez żadnych problemów pokonał golkipera ekipy z Ukrainy.

Drugie trafienie Polak zanotował w 27. minucie, kiedy to dostał prostopadłe zagranie z głębi pola od Thomasa Muellera. Doświadczony napastnik pewnym strzałem przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie na 2:0.

Lewandowski ma już 77 goli w karierze w rozgrywkach Ligi Mistrzów! Pod tym względem lepsi są tylko Leo Messi - 121 oraz Cristiano Ronaldo 136.