Pekin 2022: Bez zagranicznych kibiców, długa kwarantanna niezaszczepionych

Zimowe
Pekin 2022: Bez zagranicznych kibiców, długa kwarantanna niezaszczepionych
fot. PAP
Bez zagranicznych kibiców na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego 2022 roku) odbędą się bez udziału kibiców spoza Chin - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Zapowiedziano też 21-dniową kwarantannę dla niezaszczepionych sportowców.

To ustalenia środowego spotkania Rady Wykonawczej MKOl, która obradowała wspólnie z delegatami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Ustalono na nim reguły, które mają na celu ograniczyć liczbę infekcji COVID-19 i będą obowiązywać w Chinach zarówno podczas igrzysk olimpijskich, jak i paraolimpijskich (4-13 marca).

 

ZOBACZ TAKŻE: Czołowe snowboardzistki przed igrzyskami w Pekinie trenują w centrum... MMA

 

"Te zasady powstały po szeroko zakrojonych konsultacjach z międzynarodowymi ekspertami oraz władzami Chin" - zapewniono w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej MKOl.

 

Jak poinformowano, każdy w pełni zaszczepiony na COVID-19 uczestnik imprez będzie zwolniony z kwarantanny, choć będzie podlegał licznym ograniczeniom dotyczącym przemieszczania się. Z kolei ci, którzy szczepionki nie otrzymali, będą musieli po przyjeździe przebyć 21-dniową kwarantannę. Wyjątkiem będą sportowcy, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych - ich przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

 

Bilety na zawody będą mogli zakupić wyłącznie kibice mieszkający na terenie Chin, którzy do tego spełnią szereg wymagań sanitarnych. Szczegółowe warunki nie zostały jeszcze ustalone, mają zostać opublikowane w listopadzie lub grudniu.

 

Pandemia COVID-19 doprowadziła do przełożenia letnich igrzysk w Tokio z 2020 na 2021 rok. Z tej imprezy początkowo wykluczono także kibiców zagranicznych, a ostatecznie na areny nie wpuszczano nawet mieszkańców Japonii.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie