Dwa siatkarskie Superpuchary Polski jednego dnia w Lublinie

Siatkówka
Dwa siatkarskie Superpuchary Polski jednego dnia w Lublinie
Fot. PAP
Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Jednego dnia, 20 października w Lublinie, po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną mecze o Superpuchar Polski zarówno siatkarek, jak i siatkarzy.

O Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka zagrają kobiece zespoły, finaliści poprzednich rozgrywek Tauron Ligi - Grupa Azoty Chemik Police i Developres Bella Dolina Rzeszów, a o męski Superpuchar Polski rywalizować będą mistrz Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

ZOBACZ TAKŻE: Taylor Sander nie zagra już w PGE Skrze. Siatkarz nie wrócił do Bełchatowa

 

"Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy tu stworzyć święto ligowej siatkówki. Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki" - argumentuje Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA.

 

Lublin coraz częściej jest miejscem przeprowadzania imprez rangi krajowej i międzynarodowej w różnych dyscyplinach, jak w piłce nożnej, koszykówce, lekkiej atletyce, pływaniu, rugby czy piłce ręcznej. To efekt współdziałania samorządów wojewódzkiego i miejskiego, a konkretnie marszałka Jarosława Stawiarskiego i prezydenta Krzysztofa Żuka.

 

"Powierzenie naszemu miastu roli gospodarza tak prestiżowego wydarzenia to powód do dumy, ale też ogromne wyzwanie organizacyjne. Dziękuję przedstawicielom Polskiej Ligi Siatkówki za okazane zaufanie i cieszę się, że Lublin został dostrzeżony i doceniony za swój potencjał. Ciężko pracowaliśmy na to, by zostać liczącym się ośrodkiem siatkarskim. Zapraszam kibiców z całej Polski na wielkie święto ligowej siatkówki" - podkreślił Żuk, prezydent Lublina.

 

"Dla kibiców siatkówki z naszego województwa nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Drużyna LUK Politechniki awansowała do krajowej elity, na zapleczu PlusLigi gra Avia Świdnik, walkę pierwszoligowy awans zapowiadają dziewczęta z AZS UMCS Volley. Jesteśmy coraz bardziej widoczni na siatkarskiej mapie Polski. W meczach o Superpuchary zobaczymy gwiazdy światowej siatkówki i jestem przekonany, że będzie to wspaniała promocja zarówno tej dyscypliny sportu, jak i naszego regionu" - dodał Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

 

Obydwa mecze o Superpuchar odbędą się w środę 20 października w lubelskiej hali Globus. Spotkanie drużyn kobiecych rozpocznie się o godz. 17.30, męskich o 20.30. Od tego sezonu w hali Globus występować będzie beniaminek PlusLigi LUK Politechnika Lublin, który zainauguruje rozgrywki w jutrzejszy piątek o godz. 20.30 podejmując mistrzowski Jastrzębski Węgiel.

 

Oba finały będą transmitowane w sportowych kanałach Polsatu oraz serwisie Polsat Box Go.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie