Karolina Owczarz: Dostałam ostrzeżenie od lekarza, że mogę już nigdy nie wejść do klatki

Sporty walki
Karolina Owczarz: Dostałam ostrzeżenie od lekarza, że mogę już nigdy nie wejść do klatki
fot. PAP
Karolina Owczarz była gościem programu Koloseum

Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) ma za sobą bardzo trudny okres przygotowawczy. Zawodniczka opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem podczas programu Koloseum.

Owczarz na gali KSW 64 zmierzy się z Sylwią Juśkiewicz (9-6, 6 KO). Była pięściarka opisała swoje przygotowania do nadchodzącej walki. 

 

- To był mój najkrótszy, a zarazem najtrudniejszy okres przygotowawczy. Zazwyczaj miałam pół roku przerwy między walkami. Chciałam jak najszybciej wejść w ten okres, ale zdrowie przestało mi dopisywać. Byłam już zadeklarowana na tę walkę i bardzo chciałam wystąpić przed własną publicznością. Wielki szacunek dla federacji i podziękowania dla mojej rywalki, że możemy walczyć w catchweight 56 kg. To będzie mój trzeci pojedynek w Łodzi - powiedziała Owczarz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kolejna walka Joanny Jędrzejczyk? Była mistrzyni zabrała głos

 

Zawodniczka stwierdziła, że po zmianie kategorii wagowej czuje się o wiele lepiej.

 

- W pewnym momencie walczyłam ze zdrowiem, wagą i wszystkim tym, co się dzieje dookoła - to było piekło. Teraz mogę się już skupić na przygotowaniu do walki. Zdrowiem, jak pewnie większość zawodników, zajmę się później - skomentowała.

 

Opowiedziała również o rozmowie, jaką odbyła ze swoim lekarzem. 

 

- Dostałam ostrzeżenie od lekarza, że jeżeli będę próbowała po raz kolejny zbić moją wagę, to mogę już nie wyjść do klatki. Dopiero wtedy trochę odpuściłam - podsumował. 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie