Liga Europy: Legia Warszawa pokonała Leicester City u siebie

Liga Europy: Legia Warszawa pokonała Leicester City u siebie.

Legia Warszawa sprawiła ogromną niespodziankę i pokonała u siebie Leicester City 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla drużyny Czesława Michniewicza zdobył Mahir Emreli. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy mistrzowie Polski mają na koncie komplet punktów i prowadzą w grupie C.

Legia zaczęła spotkanie bardzo odważnie. Już w pierwszej akcji Mattias Johansson wygrał starcie biegowe z obrońcami Leicester i wpadł z piłką w pole karne. Chwilę później futbolówkę przed "szesnastką" zgarnął Josue. Portugalczyk oddał strzał i po odbiciu się od obrońcy "Lisów" piłka wyszła na rzut rożny. Kilka minut później z dystansu uderzał Andre Martins, ale skutecznie interweniował Kasper Schmeichel.

Z czasem tempo gry po obu stronach osłabło. W końcu w 25. minucie gry Legia wyprowadziła groźny atak. Zakończył go pudłem z kilku metrów Mahir Emreli. Ostatecznie chwilę po zakończeniu akcji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną.

"Legioniści" dopięli swego w 31. minucie gry. Emreli powalczył o piłkę w polu karnym. Azer błyskawicznie wypracował sobie pozycję strzelecką i oddał mocny strzał obok zaskoczonego Schmeichela. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Leicester próbowało doprowadzić do wyrównania. Kapitalną okazję po błędzie obrony Legii zmarnował w 42. minucie gry Ayoze Perez. Do przerwy Legia prowadziła 1:0.

Tuż po zmianie stron piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy. Arbiter jednak dopatrzył się spalonego Pereza. Był to jednak sygnał, że ekipa z Anglii ruszy do ataku i będzie dążyła do wyrównania. Piłkarze Brendana Rogersa przesunęli się na połowę Legii i atakowali coraz śmielej. W 67. minucie gry Cezary Miszta z trudem obronił uderzenie głową Jannika Vestergaarda.

Goście kontynuowali napór. Akcje "Lisów" napędzali wprowadzeni z ławki Barnes i Maddison. Gracze mistrza Polski cofnęli się głęboko na swoją połowę. Trener Michniewicz również przeprowadzał zmiany, aby odciążyć odczuwającą trudy meczu defensywę zespołu. Niespodziewanie Legia była o krok od podwyższenia prowadzenia w 89. minucie gry. Swoją szybkość wykorzystał wprowadzony z ławki Lirim Kastrati. Kosowianin wykończył swój rajd strzałem, który jednak świetnie obronił Schmeichel.

Kilkadziesiąt sekund później Legia wyprowadziła kolejny kontratak. Tym razem fatalnie chybił Pekhart. Leicester próbowało później wyrównać, lecz bezskutecznie. Po pięciu minutach doliczonego czasu gry sędzia gwizdnął po raz ostatni. Mistrzowie Polski wciąż pozostają niepokonani w fazie grupowej LE i prowadzą w grupie C.

Legia Warszawa - Leicester City 1:0 (1:0)

Bramka: Emreli 31

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki - Mattias Johansson (78. Joel Abu Hanna), Bartosz Slisz, Ihor Charatin, Josue (83. Rafael Lopes), Andre Martins (70. Lirim Kastrati), Filip Mladenović - Mahir Emreli (84. Tomas Pekhart)

Leicester City: Kasper Schmeichel - Daniel Amartey (78. Ademola Lookman), Jannik Vestergaard, Çaglar Soyuncu - Timothy Castagne, Boubakary Soumare, Youri Tielemans, Kiernan Dewsbury-Hall (67. James Maddison), Luke Thomas - Ayoze Perez (67. Harvey Barnes), Patson Daka (82. Jamie Vardy)