Liga Mistrzów: Robert Lewandowski pobił kolejny rekord! Niesamowite osiągnięcie Polaka

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w meczu z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów (5:0).

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w meczu z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów (5:0). Tym samym polski napastnik po raz kolejny przeszedł do historii Ligi Mistrzów, pobijając pewien rekord tych elitarny rozgrywek. 33-letni snajper został pierwszym piłkarzem, który wygrał 18 meczów z rzędu w Champions League, gdy przebywał na murawie.

Pierwszy raz kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki w 12. minucie z rzutu karnego. Kwadrans później wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Dynama po prostopadłym podaniu od Thomasa Muellera. Później po jednym trafieniu dołożyli Serge Gnabry (68.) i Leroy Sane (74.).

Lewandowski grał w środę do 79. minuty, kiedy zmienił go Eric Maxim Choupo-Moting. W 87. Kameruńczyk ustalił wynik spotkania na 5:0. W ekipie gości od początku drugiej połowy wystąpił Tomasz Kędziora.

Lider i największa gwiazda reprezentacji Polski ma na koncie cztery gole w tym sezonie w Champions League, a od początku kariery na listę strzelców wpisał się w tych rozgrywkach 77 razy. Umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji wszech czasów. Więcej bramek od niego mają tylko Ronaldo - 136 oraz Argentyńczyk Lionel Messi - 121.

Jak podaje serwis statystyczny Opta, w ostatnich 100 meczach o stawkę w barwach bawarskiego klubu Lewandowski zdobył... 119 bramek. Zatem jego średnia goli na mecz wynosi 1,19. Z kolei od początku 2021 roku, "Lewy" uzyskał 41 goli, a najlepszy z pozostałych graczy ma 35 (uwzględniając tylko pięć najsilniejszych lig w Europie).

Środowy wieczór był dla Lewandowskiego szczególny również z innego powodu. Jak wyliczyła "Opta", kapitan reprezentacji Polski pobił kolejny w swojej karierze rekord w Lidze Mistrzów. Nasz rodak został pierwszym piłkarzem, który wygrał osiemnaście meczów z rzędu w tych prestiżowych rozgrywkach. Bayern od 18 spotkań wygrał wszystkie mecze, gdy "Lewy" pojawił się na boisku.

W poprzedniej edycji Champions League Bayern tylko w jednym meczu musiał uznać wyższość rywali. W ćwierćfinale mistrzowie Niemiec ulegli PSG (2:3). Snajper rodem z Polski nie wystąpił w tym spotkaniu z powodu kontuzji kolana.

Bayern ma po dwóch kolejkach sześć punktów, osiem strzelonych bramek i ani jednej straconej. Na drugim końcu tabeli grupy E jest niespodziewanie Barcelona, która uległa w Lizbonie Benfice 0:3 i nie ma jeszcze ani punktu, ani strzelonego gola, ani nawet... celnego strzału. W 1. kolejce została pokonana u siebie przez Bayern również 0:3.