ATP w Sofii: Półfinał nie dla Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak przegrał z rozstawionym z numerem piątym Serbem Filipem Krajinovicem 3:6, 6:4, 3:6 w ćwierćfinale halowego turnieju ATP na kortach twardych w Sofii.

Zajmujący 125. miejsce w światowym rankingu Majchrzak po raz pierwszy w karierze grał z 37. w tym zestawieniu Krajinovicem.

W pierwszym secie do stanu 3:3 obaj zawodnicy utrzymywali swój serwis. W siódmym gemie Polak został przełamany, co było kluczowym momentem. Kilka minut później Serb cieszył się z wygranej partii.

Kolejną świetnie zaczął Majchrzak. Wygrał gema przy podaniu rywala, a później sam bezbłędnie serwował i wyrównał stan meczu. Jednak w decydującym secie wyżej notowany tenisista z Bałkanów objął prowadzenie 3:0 i do końca kontrolował przebieg gry.

Polak znalazł się w głównej drabince jako tzw. szczęśliwy przegrany w miejsce rozstawionego z numerem czwartym reprezentanta Kazachstanu Aleksandra Bublika. Dzięki temu 25-letni piotrkowianin na otwarcie miał tzw. wolny los i rozpoczął rywalizację dopiero od drugiej rundy.