PlusLiga: Jastrzębski Węgiel pokonał LUK Lublin na inaugurację rozgrywek

Jastrzębski Węgiel pokonał LUK Lublin na inaugurację rozgrywek

Od zwycięstwa Jastrzębski Węgiel rozpoczął zmagania w PlusLidze w sezonie 2021/2022. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe LUK Politechnikę Lublin 3:1 (25:15, 25:21, 21:25, 25:16). Beniaminek niespodziewanie urwał faworytowi seta.

Mistrz Polski w przekonującym stylu wygrał dwa pierwsze sety. Najpierw do 15, a następnie do 21. Najbardziej wymagająca dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju okazała się trzecia partia. Niespodziewanie beniaminek szybko objął prowadzenie i w szczytowym momencie prowadził 12:5. Podopiecznym Andrei Gardiniego udało się zmniejszyć stratę do trzech punktów. Ostatecznie jednak górą byli gospodarze, którzy wygrali 25:21.

Trzecia partia nie pozostawiła już żadnych wątpliwości. Goście szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę i odnieśli pewne zwycięstwo w secie i w całym meczu.  MVP całego spotkania został wybrany Tomasz Fornal.

Było to pierwsze spotkanie w nowym sezonie PlusLigi. W sobotę swoje mecze rozegrają m.in. Asseco Resovia i ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

LUK Politechnika Lublin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25)

LUK Politechnika Lublin: Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Milan Katic, Bartosz Filipiak, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk - Dustin Watten (libero) - Szymon Romać, Szymon Gregorowicz, Konrad Stajer, Jakub Peszko

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti, Stephen Boyer, Łukasz Wiśniewski, Jurij Gladyr, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal - Jakub Popiwczak (libero) - Jan Hadrava, Kamil Strzymszok