SC Freiburg ściągnie Polaka? "Byliśmy zainteresowani kilkoma zawodnikami"

Piłka nożna
SC Freiburg ściągnie Polaka? "Byliśmy zainteresowani kilkoma zawodnikami"
fot. Interia.pl
Dyrektor sportowy SC Freiburg Klemens Hartenbach.

- Byliśmy zainteresowani kilkoma polskimi zawodnikami, ale niestety dla nas wybrali oni kluby angielskie - powiedział dyrektor sportowy SC Freiburg Klemens Hartenbach w rozmowie z Interią.

Paweł Czado, Interia: Rozmawiamy po ostatnim meczu Freiburga na starym stadionie i zwycięstwie nad Augsburgiem, teraz przeprowadzka piłkarzy na nowy stadion. Na pewno przeżywacie w klubie ten moment.

 

Klemens Hartenbach, dyrektor sportowy Freiburga: Przez tydzień poprzedzający mecz musieliśmy uważać, żeby wydarzenie jakim niewątpliwie był ostatni mecz tutaj, nie zakłóciło koncentracji piłkarzy i przygotowań do meczu Bundesligi. Teraz, po meczu, po zwycięstwie, możemy pozwolić sobie na wzruszenie. Odżywają wspomnienia, dla mnie także jako byłego zawodnika tej drużyny. Tyle wspaniałych meczów, wspaniałych goli, pamiętam też moment, gdy utrzymaliśmy się na tym stadionie w Bundeslidze po meczu w ostatniej kolejce... [w 2010 roku Freiburg w czterech ostatnich meczach wygrał trzy razy i raz zremisował, przyp. aut.]. Tych momentów w głowie mam więc bardzo dużo. A ten ostatni, zwycięski mecz z Augsburgiem to jakby wisienka na torcie (uśmiech).

 

Śledzicie rozgrywki polskiej Ekstraklasy pod kątem ewentualnych transferów?

 

Oczywiście, polski rynek jest bardzo interesujący! Często oglądamy tamtejsze mecze i obserwujemy różnych piłkarzy. Moim przyjacielem jest Stefan Majewski (grał we Freiburgu w latach 1989-93 - przyp. red.), utrzymujemy kontakt. Byliśmy zainteresowani kilkoma polskimi zawodnikami, ale niestety dla nas wybrali oni kluby angielskie. Kiedy chce się przeprowadzić transfer, trzeba być w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. W niektórych polskich klubach interesujący nas zawodnicy są - jak na nasze warunki - zbyt drodzy, na zawodników niektórych drużyn - na przykład Lecha Poznań - nie możemy sobie pozwolić.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie