ATP w Sofii: Gael Monfils o krok od 11. tytułu w karierze

Gael Monfils

Francuz Gael Monfils pokonał Amerykanina Marcosa Girona 7:5, 6:0 i awansował do finału halowego turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Sofii. Jeśli w niedzielę pokona ubiegłorocznego zwycięzcę Włocha Jannika Sinnera, będzie cieszył się z 11. tytułu w karierze.

Rozstawiony z numerem drugim Monfils dotarł do finału imprezy ATP po raz pierwszy w tym roku, a 32. w karierze. W sobotę 20. w rankingu światowym tenisista ze stolicy Francji miał problemy z 67. w zestawieniu Gironem tylko w pierwszym secie, w którym został przełamany w piątym gemie. Później jednak dwukrotnie odpłacił się rywalowi tym samym. W drugiej odsłonie nie oddał Amerykaninowi ani jednego gema i zwyciężył w niecałe 20 minut.

Najwyżej rozstawiony Sinner (14. w rankingu ATP) jest natomiast bliski obrony tytułu w stolicy Bułgarii. W sobotę wygrał z Filipem Krajinovicem (37.) nie bez problemów 6:3, 7:5. W drugim secie Serb, który w ćwierćfinale wyeliminował Kamila Majchrzaka, prowadził już 5:2, ale dał się później dwukrotnie przełamać i nie wykorzystał przewagi.

W niedzielę Włoch wystąpi w finale imprezy ATP po raz piąty i ma szansę na czwarty tytuł.