Bundesliga: Gol Krzysztofa Piątka po długiej przerwie!

Krzysztof Piątek zdobył bramkę w meczu Hertha BSC - SC Freiburg! Polski napastnik pojawił się na murawie w drugiej połowie, a w 70. minucie pokonał Marka Flekkena.

W maju Piątek doznał urazu stawu skokowego, który wykluczył go z udziału w mistrzostwach Europy. Kontuzja była na tyle poważna, że konieczna była operacja. Po ponad czterech miesiącach wrócił do gry. Pod koniec września wszedł na siedem minut spotkania RB Lipsk - Hertha BSC. Jego drużyna przegrała 0:6.

W meczu 7. kolejki Bundesligi z Freiburgiem dostał więcej czasu. Hertha do przerwy przegrywała po trafieniu Philippa Lienharta. Trener Pál Dárdai zdecydował się na wpuszczenie Polaka od razu na drugą połowę. Piątek mu się odpłacił. W 70. minucie wykorzystał świetnie podanie Maximiliana Mittelstadta i wpakował piłkę do siatki.

Mimo to Hertha i tak tego spotkania nie wygrała, gdyż kilka minut później zwycięską bramkę dla Freiburga zdobył Nils Petersen.

Dla Piątka było to pierwsze trafienie od 6 maja i meczu... z Freiburgiem.