Giro dell'Emilia: Triumf Primoza Roglica, Polacy nie ukończyli

Primoz Roglic wygrał wyścig Giro dell'Emilia.

Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wygrał wyścig Giro dell'Emilia, w którym kolarze mieli do pokonania 195,3 km z Casalecchio di Reno do sanktuarium Madonna di San Luca w Bolonii. Rafał Majka (UAE Team Emirates) i Łukasz Owsian (Arkea Samsic) nie ukończyli.

To drugie zwycięstwo Roglica w tej imprezie. Poprzednio był najszybszy w 2019 roku.

Triumfator ostatnich trzech edycji Vuelta a Espana i wicemistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas z Tokio pokonał trasę w 4:54.26 i uzyskał trzy sekundy przewagi nad Portugalczykiem Joao Almeidą (Deceuninck-Quick-Step). Trzecie miejsce z pięciosekundową stratą do Roglica zajął Kanadyjczyk Michael Woods (Israel Start-Up Nation).

Wśród kolarzy, którzy nie dojechali w sobotę do mety, znalazł się też zwycięzca ostatnich dwóch edycji Tour de France - rodak zwycięzcy Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates).