NHL: Pierwsza przedsezonowa wygrana i pokaz skuteczności Lightning

Tampa Bay Lightning wygrała pierwszy przedsezonowy sparing

Najlepsza drużyna dwóch ostatnich sezonów w hokejowej lidze NHL Tampa Bay Lightning wygrała pierwszy sparing przed rozgrywkami 2021/22. "Błyskawice", po dwóch porażkach, tym razem zwyciężyły w rywalizacji z Carolina Hurricanes 8:5.

We wcześniejszych spotkaniach przedsezonowych zespół Lightning przegrał z Carolina Hurricanes 1:3 i Nashville Predators 2:6.

W piątek "Błyskawice" wreszcie zwyciężyły, a przy tym zagrały skutecznie. Hokeiści Tampa Bay Lightning oddali 26 strzałów i zdobyli osiem goli. Dla porównania - Carolina Hurricanes mieli 44 uderzenia i pięć bramek.

Długo nie zanosiło się jednak na sukces zdobywców Pucharu Stanleya w 2020 i 2021 roku. Po dwóch tercjach był remis 3:3, z kolei w ostatniej przegrywali 3:4 i 4:5. Ale od 51. minuty zanotowali cztery trafienia z rzędu.

Bohaterem meczu był Gabriel Fortier z ekipy triumfatorów, który popisał się hat-trickiem (32., 52. i 57. minuta).

W innych piątkowych spotkaniach kontrolnych m.in. Ottawa Senators wygrali z Montreal Canadiens 7:2, a New Jersey Devils z New York Rangers 7:1.

Nowy sezon w lidze NHL rozpocznie się 12 października.