Paryż-Roubaix kobiet: Zwycięstwo Elizabeth Deignan

Marta Lach (Certizit-WNT) zajęła 37. miejsce w pierwszym w historii wyścigu kolarskiego Paryż-Roubaix kobiet. Zwyciężyła Brytyjka Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo).

Na drugiej pozycji uplasowała się Holenderka Marianne Vos (Jumbo-Visma), która do triumfatorki straciła minutę i 17 sekund. O kolejne 30 s wolniejsza była trzecia na mecie Włoszka Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo).

Lach straciła do Deignan ponad dziewięć minut. Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) nie ukończyła wyścigu, natomiast reprezentująca Słowenię Eugenia Bujak (Ale BTC Ljubljana) była 43. (9.55 straty).

Zawodniczki miały do pokonania 116,4 km i rywalizowały w trudnych warunkach pogodowych. Musiały zmagać się z mokrą nawierzchnią, opadami deszczu, wiatrem i niską temperaturą.

W niedzielę w 118. edycji wyścigu Paryż-Roubaix powalczą mężczyźni.