PlusLiga: Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
PlusLiga: Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Grupa Azoty ZAKSA powraca na parkiety PlusLigi.

Triumfator Ligi Mistrzów powraca na parkiety krajowych rozgrywek! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszej kolejce będzie rywalizować o punkty na wyjeździe ze Stalą Nysa. Czy przemeblowany klubowy mistrz Europy wywiąże się z roli faworyta i zwycięży w derbach Opolszczyzny? Transmisja meczu Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Kędzierzynianie mają za sobą najlepszy sezon w historii klubu. Wywalczyli Puchar i Superpuchar Polski, srebro PlusLigi, a co najważniejsze wygrali Ligę Mistrzów. W tym sezonie gra drużyny na pewno będzie wyglądać inaczej, bo doszło w niej do sporych zmian personalnych.

 

Z klubem pożegnały się kluczowe postaci na czele z Benjaminem Toniuttim, Pawłem Zatorskim i Jakubem Kochanowskim. Ich miejsca zajęli jednak również bardzo wartościowi gracze Marcin Janusz, Erik Shoji i Norbert Huber.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jastrzębski Węgiel pokonał LUK Lublin na inaugurację rozgrywek

 

Wydaje się, że trener Gheorghe Cretu bardzo sprawnie poukładał drużynę. Może o tym świadczyć fakt, że świetnie zaprezentowała się ona w Memoriale Arkadiusza Gołasia, w którym ZAKSA pokonała m.in. Sir Safety Conad Perugię.

 

W zespole Krzysztofa Stelmacha również doszło do kilku roszad. Dołączyli do niej Kamil Kwasowski, Nikołaj Penczew, Patryk Szwaradzki, Mitchell Stahl i Kamil Dębski, a pożegnali się Bartłomiej Lemański, Michał Filip, Kamil Długosz Maciej Naliwajko i Łukasz Łapszyński.

 

Kędzierzynianie przystąpią do meczu w roli faworyta. Czy należycie się z niej wywiążą?

 

Transmisja meczu Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek od godziny 17:30.

 

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie