Bayern Monachium przegrał z Eintrachtem Frankfurt. Robert Lewandowski bez gola

Pierwsza porażka Bayernu w tym sezonie. Lewandowski bez gola.

Bayern Monachium poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie Bundesligi. Drużyna mistrza Niemiec przegrała u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. To pierwsze ligowe zwycięstwo "Die Adler" w tym sezonie. Cały mecz w barwach Bayernu rozegrał Robert Lewandowski. Polak po raz drugi z rzędu nie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu Bundesligi.

Pierwsi na Allianz Arenie bramkę zdobyli gospodarze. W 29. minucie do siatki trafił Leon Goretzka, a asystował mu Lewandowski. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Martin Hinteregger.

Po przerwie Bayern próbował wyjść na prowadzenie. W 57. minucie uderzenie Lewandowskiego w świetnym stylu obronił Kevin Trapp. Ostatecznie decydującego gola zdobyli goście. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Djibril Sow zagrał do Filipa Kosticia. Serb wykorzystał szansę i skierował piłkę do siatki.

Eintracht dowiózł prowadzenie i ostatecznie pokonał Bayern 2:1. Warto podkreślić, że to pierwsze ligowe zwycięstwo ekipy z Frankfurtu w bieżących rozgrywkach. Do tej pory zanotowali jedną porażkę i aż pięć remisów. Dla "Die Roten" to pierwsza przegrana w sezonie 2021/2022.

Lewandowski miał swoje szanse, lecz finalnie po raz drugi z rzędu nie trafił do siatki w lidze.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)

Bramki: Leon Goretzka 29 - Martin Hinteregger 32, Filip Kostić 83