Fortuna 1 Liga: Grzeszczyk jak Grzeszczak! Zagrał koncertowo i dał wygraną GKS-owi

Świetny mecz rozegrał kapitan GKS-u Tychy Łukasz Grzeszczyk.

"Cieszmy się z małych rzeczy" - śpiewa Sylwia Grzeszczak, natomiast kapitan GKS-u Tychy Łukasz Grzeszczyk może cieszyć się z wielkiego występu w 11. kolejce Fortuna 1 Ligi. Ekipa ze Śląska wygrała z Odrą Opole 2:1, a on sam ustrzelił dublet.

Było to starcie dwóch drużyn aspirujących do bycia w czołówce zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Opolanie w czterech ostatnich meczach zdobyli osiem punktów, wygrywając dwa poprzednie spotkania. Forma GKS-u jest jeszcze bardziej imponująca, o czym świadczy bilans siedmiu ligowych meczów bez porażki z rzędu i aż pięć zwycięstw w tym okresie.

Bezpośrednia rywalizacja zapowiadała się zatem pasjonująco. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, ale za to jaka! W 22. minucie znakomicie przymierzył Grzeszczyk, który strzałem "zza kołnierz" zaskoczył golkipera Odry. Dzięki temu trafieniu kapitan GKS-u przedłużył serię strzelecką do trzech spotkań ligowych z rzędu.

W drugiej połowie do głosu doszli opolanie, którzy doprowadzili do remisu w 54. minucie. Wówczas najsprytniej w polu karnym GKS-u zachował się Mateusz Marzec, który dobił piłkę z kilku metrów po tym, jak odbiła się od poprzeczki.

I gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w końcówce meczu arbiter podyktował rzut karny dla tyskiego zespołu. Do piłki podszedł 34-letni Grzeszczyk, który pewnym uderzeniem odzyskał prowadzenie dla tyszan, samemu strzelając czwartego gola w tym sezonie.

Więcej goli już nie było i GKS mógł cieszyć się z kolejnej wygranej w tym sezonie, która pozwoliła mu awansować na trzecie miejsce w tabeli. Odra nadal plasuje się na ósmej pozycji.

GKS Tychy - Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki: Grzeszczyk 22, 83 (k) - Marzec 54

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap (71. Maciej Mańka), Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (85. Marcin Kozina), Oskar Paprzycki, Jakub Piątek (63. Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk, Kamil Kargulewicz (63. Kacper Piątek) - Tomas Malec (63. Gracjan Jaroch)

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Tomas Mikinic, Piotr Żemło, Maksymilian Tkocz, Mateusz Maćkowiak - Konrad Nowak (75. Cezary Sauczek), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek (83. Michał Pawlik), Mateusz Marzec (71. Dawid Czapliński), Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (83. Adam Żak)

Żółte kartki: Grzeszczyk - Sauczek, Trojak