Maraton w Pekinie odbędzie się 31 października

Inne
Maraton w Pekinie odbędzie się 31 października
fot. EPA
Maraton w Pekinie odbędzie się 31 października.

Bieg maratoński w Pekinie odbędzie się 31 października - oficjalnie potwierdzili organizatorzy. Rok temu impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

W tym roku do walki przystąpi 30 tysięcy zawodników, start wyznaczono na Placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), metę zlokalizowano w Olympic Forest Park.

 

Wszyscy zagraniczni uczestnicy, którzy nie są zaszczepieni, będą musieli przyjechać do Pekinu na 21 dni przed startem i przez trzy następne tygodnie będą przechodzili kwarantannę. W jej trakcie będą codziennie badani na obecność Covid-19 w organizmie - ujawniła agencja Xinhua.

 

ZOBACZ TAKŻE: Powstaje film dokumentalny o słynnej kulomiotce Valerie Adams

 

Lista startowa jest otwarta dla zawodników mających ukończone 20 lat lub starszych. Aby wystartować, trzeba będzie przedstawić dowód szczepienia lub ujemny wynik testu na kwas nukleinowy.

 

Komitet organizacyjny poinformował, że do udziału w biegu planuje zaprosić grupę znanych maratończyków, którzy zgodzą się na start.

 

Kilka dni temu MKOl oficjalnie potwierdził, że zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego 2022 roku) odbędą się bez udziału kibiców spoza Chin. Zapowiedziano także, podobnie jak teraz, 21-dniową kwarantannę dla niezaszczepionych sportowców.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie