SSC Napoli lepsze od Fiorentiny. Asysta Piotra Zielińskiego, obroniony karny Barłomieja Drągowskiego

Asysta Zielińskiego. Napoli nadal bez porażki.

SSC Napoli pozostaje niepokonane w tym sezonie Serie A. Tym razem podopieczni Luciano Spalettiego pokonali Fiorentinę 2:1. Decydującego gola w meczu zdobył Amir Rrahmani, natomiast asystę przy tym trafieniu zanotował Piotr Zieliński.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Florencji. W 28. minucie gry do siatki trafił Lucas Martinez Quarta. Napoli doprowadziło do wyrównania 11 minut później. Sędzia podyktował rzut karny dla "Azzurri".

Do piłki podszedł Lorenzo Insigne. Strzał reprezentanta Włoch świetnie jednak obronił Bartłomiej Drągowski. Przy dobitce Hirvinga Lozano polski bramkarz nie miał już żadnych szans. Do przerwy było 1:1.

Pięć minut po zmianie stron Rrahmani wykorzystał centrę Zielińskiego z rzutu wolnego i dał prowadzenie Napoli. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Napoli nadal nie straciło choćby punktu w rozgrywkach ligowych. W siedmiu meczach ekipa spod Wezuwiusza odniosła siedem zwycięstw.

Fiorentina - Napoli 1:2 (1:1)

Bramki: Lucas Martinez Quarta 28 - Hirving Lozano 39, Amir Rrahmani 50