PlusLiga: Trudna przeprawa PGE Skry w Lubinie

Cuprum – PGE Skra 1:3.

W meczu kończącym pierwszą kolejkę PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali z PGE Skrą Bełchatów 1:3. Dwa pierwsze sety pewnie wygrali goście, ale w trzecim lubinianie postawili się faworytom i przedłużyli to spotkanie. W czwartej partii podopieczni trenera Slobodana Kovacia wygrali na przewagi i wywalczyli komplet punktów.

Siatkarze z Bełchatowa szybko uzyskali przewagę w premierowej partii (2:5, 6:10). Grali skutecznie w ataku i to pozwalało im na przestrzeni seta utrzymywać kilka punktów zaliczki. Gospodarze próbowali się odgryzać zagrywką, ale trzy asy serwisowe na niewiele się zdały. Milad Ebadipour wywalczył piłkę setową (21:24), a w kolejnej akcji odpowiedział Florian Krage. Brakujący punkt zdobył, wracający po ponad ośmiu latach do PGE Skry, Aleksandar Atanasijevic, który popisał się skutecznym atakiem (22:25).

Set numer dwa, po wyrównanym początku, również toczył się po myśli bełchatowian. Po asie serwisowym Mateusza Bieńka było 6:10, goście utrzymywali tę zaliczkę, a w końcówce jeszcze ją powiększyli po serii wygranych akcji od stanu 16:19 do 16:24. Ostatnie punkty przyniosły im błędy własne rywali (19:25).

Lubinianie efektownie rozpoczęli trzecią odsłonę – po asie serwisowym Marcina Walińskiego prowadzili 3:0. To był set punktowych serii. Gospodarze wygrali siedem kolejnych akcji (od 8:7 do 14:7), by przegrać cztery następne (14:11). Później PGE Skra znów popisała się czteropunktową serią i po ataku Milada Ebadipoura uzyskała przewagę (17:18). W końcówce podobną serią popisali się siatkarze Cuprum (22:19), co przybliżyło ich do wygranej w tej partii. Paweł Pietraszko atakiem ze środka wywalczył piłkę setową (24:21), a brakujący punkt przyniosła gospodarzom przestrzelona zagrywka Bieńka (25:22).

Początek czwartego seta to ciąg dalszy niemocy bełchatowian, co skwapliwie wykorzystali gospodarze (12:8). PGE Skra ruszyła do odrabiania strat i dopięła swego (13:13). Zacięta walka trwała do końca seta, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Po ataku Ebadipoura bełchatowianie mieli piłkę meczową (23:24), ale po ataku Walińskiego rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. Rozstrzygnęli ją na swoją korzyść siatkarze PGE Skry, którzy zakończyli mecz punktowym blokiem (25:27).

Najwięcej punktów: Marcin Waliński (19), Remigiusz Kapica (16), Wojciech Ferens (13) – Cuprum; Aleksandar Atanasijevic (19), Milad Ebadipour (15), Dick Kooy (14), Mateusz Bieniek (12), Karol Kłos (10) – PGE Skra. MVP: Dick Kooy.

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 25:27)

Cuprum: Marcin Waliński, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens, Florian Krage, Masahiro Sekita – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Maciej Sas (libero), Dawid Gunia, Przemysław Stępień. Trener: Paweł Rusek.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijevic, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Damian Schulz, Mihajlo Mitic. Trener: Slobodan Kovac.

Wyniki meczów 1. kolejki PlusLigi 2021/22:

2021-10-01: LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25)
2021-10-02: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
2021-10-02: Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)

2021-10-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:21)

2021-10-03: GKS Katowice – Trefl Gdańsk 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 15:12)
2021-10-03: Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (16:25, 17:25, 23:25)
2021-10-04: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 25:27)