Dlaczego Paulo Sousa tak rzadko ogląda mecze w Polsce?

Piłka nożna
Dlaczego Paulo Sousa tak rzadko ogląda mecze w Polsce?
Fot. PAP
Paulo Sousa

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa rzadko śledzi mecze polskich drużyn w Ekstraklasie i europejskich pucharach, a co często jest mu zarzucane przez dziennikarzy i kibiców. Jak sam Portugalczyk tłumaczy swoją nieobecność na ligowych spotkaniach?

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa często słyszy zarzut, że nie ogląda zbyt wielu meczów polskich drużyn. Dyskusja na temat pracy trenera rozgorzała zwłaszcza po ostatnich bardzo dobrych występach Legii Warszawa w Lidze Europy. Portugalczyk był nieobecny na trybunach przy Łazienkowskiej, gdzie wystąpiło kilku potencjalnych reprezentantów kraju. Jak sam trener odpowiada na tę krytykę?

 

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa ma problem. "Nie będzie trzech piłkarzy, Bartłomiej Drągowski przejdzie badania"


- Wydaje mi się, że o tym rozmawialiśmy. Wciąż zadawane jest to pytanie i mówię to samo. Większość zawodników gra poza Polską. Na początku swojej pracy w Polsce oglądałem więcej krajowych rozgrywek, ponieważ nie można było podróżować. Więcej bywaliśmy na meczach PKO BP Ekstraklasy, w moim zespole jest wystarczająco dużo osób, aby śledzić rozgrywki na całym świecie i zawodników, którzy mogą dostać szansę w reprezentacji Polski - powiedział Sousa.


Portugalczyk zdradził także ilu zawodników jest w obszarze jego zainteresowań jako selekcjonera.


- Staramy się otworzyć nieco na zawodników, którzy są w kręgu naszego zainteresowania, jest ich w sumie sześćdziesięciu, ale nie mogę być wszędzie i muszę podejmować decyzje. To zawsze tak działa i chyba jest zrozumiałe - dodał Sousa.

 

Fragment konferencji Paulo Sousy w materiale wideo

 

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie