Tomasz Hajto: Nie można powoływać piłkarzy, którzy nie grają

Piłka nożna
Tomasz Hajto: Nie można powoływać piłkarzy, którzy nie grają
fot. Cyfrasport
Paulo Sousa

- Nie może tak być, że do reprezentacji są powoływani piłkarzy, którzy nic nie grają - powiedział Tomasz Hajto w Cafe Futbol, komentując powołania Paulo Sousy na mecze z San Marino i Albanią w el. MŚ 2022.

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra dwa mecze w eliminacjach mistrzostw świata 2022 - z San Marino (9 października) i Albanią (12 października). Sousa, wysyłając powołania, znalazł miejsce dla piłkarzy, którzy odgrywają marginalne role w swoich klubach. To np. Tymoteusz Puchacz czy Przemysław Płacheta. Takie podejście nie spodobało się Hajcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stanisław Czerczesow będzie pracował w Polsce?

 

- Nie może tak być, że do reprezentacji są powoływani piłkarzy, którzy nic nie grają. Taki zarzut zrobiliśmy Kamilowi Grosickiemu i nie pojechał na mistrzostwa Europy. Nie może jechać, bo nawet nie ma go na ławce. A dzisiaj przechodzimy obok tego tak luźno... Przyjeżdża jeden i drugi piłkarz, którzy odgrywają zerową rolę w swoich klubach - grzmiał w Cafe Futbol.

 

Jacek Zieliński, który gościł w programie, zwrócił uwagę, że od czasu do czasu można zrobić wyjątek. - Dla piłkarzy, którzy już pokazali swoją wartość dla reprezentacji. Tak jak mieliśmy Grosickiego. Wiemy, na co go stać, co dla tej reprezentacji zrobił - zauważył.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie