Tauron Liga: Zacięty tie-break rozstrzygnął mecz we Wrocławiu

Siatkarka drużyny #VolleyWrocław Anna Kaczmar i Monika Fedusio z ekipy Grot Budowlani Łódź.

W meczu kończącym 2. kolejkę Tauron Ligi siatkarki #VolleyWrocław wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:2. Obie ekipy stworzyły w Hali Orbita interesujące widowisko, zakończone emocjonującym tie-breakiem.

W pierwszym secie gra obu ekip falowała. Lepiej zaczęły gospodynie (4:2), później przewagę miały łodzianki (7:10). Ważna okazała się punktowa seria wrocławianek od stanu 9:11 do 14:11. Gospodynie nabrały wiatru w żagle i w końcówce kontrolowały sytuację. Bardzo dobrze grały w obronie i miały wyraźną przewagę w ataku. Aleksandra Rasińska atakiem po prostej zamknęła tę odsłonę (25:18).

Po wyrównanym początku drugiej partii, ton wydarzeniom na parkiecie zaczęły nadawać siatkarki #VolleyWrocław. Przy stanie 19:14 mogło się wydawać, że i tego seta zapiszą na swoim koncie. Wówczas jednak punktową serią popisały się łodzianki. Po ataku Moniki Fedusio odrobiły straty (19:19), a dwie akcje później, po uderzeniu Julii Szczurowskiej było 19:21. Set zakończył się rywalizacją na przewagi i tę wojnę nerwów wygrała ekipa Grot Budowlanych. Przesądziła o tym asem serwisowym Weronika Centka (26:28).

Set numer trzy bez wielkiej historii – siatkarki Grot Budowlanych miały wyraźną przewagę na jego przestrzeni. Szczurowska skutecznym atakiem ustaliła wynik na 19:25.

Wrocławianki wróciły do gry w czwartej odsłonie. Ryzykowały w polu zagrywki, a punktowały w tym elemencie Karolina Fedorek (7:6), Anna Kaczmar (9:7) i Natalia Murek (12:8). Rywalki zdołały odrobić straty (17:17), co doprowadziło do emocjonującej końcówki. Dwie kluczowe akcje wygrały w niej gospodynie. Autowy atak Szczurowskiej i skuteczny Murek oznaczały wygraną #VolleyWrocław 25:23.

Zwycięzcę wyłonił tie-break, którego lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Dawida Murka. Po błędzie rywalek miały one cztery oczka zaliczki przy zmianie stron (8:4). Łodzianki błyskawicznie odrobiły straty (8:8). W nerwowej końcówce obie drużyny popełniały sporo błędów. Piłkę meczową wywalczyła Aleksandra Gromadowska (14:13), ale po chwili atak Zuzanny Góreckiej rozpoczął rywalizację na przewagi. Wygrały ją siatkarki z Wrocławia, a ostatni punkt przyniosła im pomyłka rywalek w ataku (18:16).

Najwięcej punktów: Natalia Murek (20), Karolina Fedorek (15), Andrea Kossanyiova (15), Izabela Bałucka (10), Aleksandra Rasińska (10) – #VolleyWrocław; Julia Szczurowska (25), Zuzanna Górecka (17), Weronika Centka (12), Monika Fedusio (12) – Grot Budowlani Łódź. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku, ich mocną bronią był punktowy blok (18–13, 6 punktów Fedorek), gorzej punktowały zagrywką (4–10). Spotkanie trwało 162 minuty. MVP: Natalia Murek (18/37 = 49% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 punktowy blok).

Skrót meczu #Volley Wrocław – Grot Budowlani Łódź:

#VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:18, 26:28, 19:25, 25:23, 18:16)

#VolleyWrocław: Anna Kaczmar, Natalia Murek, Izabela Bałucka, Aleksandra Rasińska, Andrea Kossanyiova, Karolina Fedorek – Agnieszka Adamek (libero) oraz Marta Wellna, Aleksandra Gromadowska. Trener: Dawid Murek.
Grot Budowlani: Martyna Łazowska, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Julia Szczurowska, Zuzanna Górecka, Weronika Centka – Justyna Łysiak (libero) oraz Ana Cleger, Maja Pelczarska, Paulina Damaske, Anna Lewandowska. Trener: Jakub Głuszak.

Wyniki meczów 2. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2021-10-01: Joker Świecie – UNI Opole 1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 20:25)
2021-10-02: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:18, 25:22, 18:25, 11:15)
2021-10-02: E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

2021-10-02: Developres Bella Dolina Rzeszów – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

2021-10-02: Grupa Azoty Chemik Police – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:7, 25:22, 25:18)
2021-10-04: #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:18, 26:28, 19:25, 25:23, 18:16)