MŚ w zapasach: Katarzyna Krawczyk powalczy w środę o brązowy medal

Sporty walki
MŚ w zapasach: Katarzyna Krawczyk powalczy w środę o brązowy medal
fot. PAP
Katarzyna Krawczyk stanie przed szansą zdobycia brązowego medalu zapaśniczych mistrzostw świata w wadze 53 kg.

Katarzyna Krawczyk stanie w środę w Oslo przed szansą zdobycia brązowego medalu zapaśniczych mistrzostw świata w wadze 53 kg. Rywalkę zawodniczki Cementu Gryf Chełm wyłoni repesaż, w którym zmierzą się Pooja Pooja (Indie) oraz Luisa Melendres (Ekwador).

Krawczyk w 1/8 finału zwyciężyła Amy Ann Fearnside (USA) 10:0, w ćwierćfinale położyła na łopatki, prowadząc 8:1 Emmę Malmgren (Szwecja), a w 1/2 finału uległa 0:10 Japonce Akari Fujinami.

 

We wtorek w Oslo walczyły także Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa)/50 kg), Roksana Zasina (ZTA Zgierz/55 kg) oraz Kamila Kulwicka (ZKS Slavia Ruda Śląska/65 kg) nie odnosząc sukcesów.

 

Zasina nie wykorzystała nadarzającej się okazji powiększenia dorobku medalowego. Walczyła z Ukrainką Aleksandrą Chomenec. Prowadziła 6:0, aby przegrać 6:8. Polka uplasowała się na 9. miejscu w stawce 14 zawodniczek.

 

W zakończonej we wtorek kategorii 62 kg na 11. miejscu znalazła się Aleksandra Wólczyńska (WZS WKS Grunwald Poznań). O medale rywalizowało 17 zawodniczek.

 

W środę walkę o medale rozpoczną: Patrycja Gil (WLKS Siedlce/57 kg), Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza/59 kg) oraz Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Śląska/68 kg).

 

Gil zmierzy się w 1/8 finału z Weroniką Czumikową (Rosyjska Federacja Zapaśnicza), Wrzesień z w tej samej fazie z Sarą Johanną Lindborg (Szwecja), a Strzałka w kwalifikacjach z Chanum Welijewą (Rosyjska Federacja Zapaśnicza).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie