Robert Lewandowski: Paulo Sousa wie, na których meczach Ekstraklasy powinien się pojawić

Piłka nożna
Robert Lewandowski: Paulo Sousa wie, na których meczach Ekstraklasy powinien się pojawić
fot. Cyfrasport
Robert Lewandowski i Paulo Sousa

Selekcjoner Paulo Sousa często słyszy, że zbyt rzadko pojawia się w Polsce, by ogląać mecze PKO Ekstraklasy. Ten wątek pojawił się także na konferencji prasowej z udziałem Roberta Lewandowskiego.

W ostatnim czasie pojawiły się krytyczne głosy pod adresem Sousy, że zbyt rzadko gości na meczach w Polsce i bardzo niewielu piłkarzy z PKO Ekstraklasy trafia z niej do reprezentacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski zdradził, co powiedział Kacprowi Kozłowskiemu

 

- Nie mnie oceniać, czy trener jest często w Polsce, czy nie. Selekcjoner analizuje i na pewno wie, na którym meczu powinien się pojawić - zauważył Lewandowski.

 

- Myślę, że w ostatnich latach często zdarzało się, że piłkarz zagrał dwa-trzy mecze, strzelił gola i wszyscy już go chcieli widzieć w reprezentacji. Żeby wejść na poziom międzynarodowy, należy się wyróżnić w polskiej lidze bardziej niż np. trzema golami czy pięcioma dobrymi meczami. Ten poziom trzeba ustabilizować na dłużej, zwłaszcza jeśli chce się wyjechać później do zagranicznego klubu. Aby tam odgrywać ważną rolę, trzeba mieć minimum jeden sezon w polskiej ekstraklasie z lepszymi statystykami niż kilka goli i asyst. Czasami młodzi zawodnicy są zbyt szybko chwaleni i zbyt szybko pchani na poziom, na który nie są jeszcze gotowi - dodał 33-letni napastnik.

 

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie