Ivan Trickovski nie zwalnia tempa. Kapitalny początek sezonu w jego wykonaniu

Ivan Trickovski (z lewej) i Nemanja Nikolić w barwach Legii Warszawa.

To już stało się regułą i czymś zupełnie normalnym, że Ivan Trickovski strzela w lidze cypryjskiej, jak na zawołanie. Reprezentant Macedonii Północnej od momentu odejścia z Legii Warszawa, latem 2016 roku, regularnie strzela gole dla AEK Larnaka. W pięciu meczach nowego sezonu 34-latek strzelił sześć goli i przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców w cypryjskiej elicie.

Niespełna półroczny pobyt Trickovskiego w Legii był rozczarowujący dla obu stron. "Tricko" w Polsce strzelił jednego gola i szybko wrócił tam, gdzie czuł się najlepiej, czyli na słoneczny Cypr i od tamtej pory dla AEK Larnaka strzelił już ponad 100 goli!

W warszawskim klubie Macedończyk zaliczył niemal wymarzony debiut. Niemal, bo Legia tego meczu nie wygrała. 11 września 2015 roku zadebiutował w meczu ligowym z Zagłębiem Lubin (2:2). "Tricko" wszedł na murawę w 56. minucie przy stanie 0:2 dla gości. W 69. minucie, czyli niespełna kwadrans później, nowy nabytek Legii strzelił gola na 1:2. Pięć minut później do remisu doprowadził Nemanja Nikolić, ustalając wynik. Później już tak dobrze nie było. Okazało się, że to był jedyny jego gol w barwach Legii.

Latem 2016 roku dołączył do AEK Larnaka. Na tej małej, ale pięknej wyspie do tej pory jest wielką gwiazdą tamtejszej ligi. W sezonie 2019/20 został królem strzelców Protathlima Cyta. W 19 występach strzelił 20 goli. Z kolei w sezonie 2020/21, w 30 meczach zanotował 16 trafień. Jeśli chodzi o dorobek strzelecki, były to jego najlepsze sezony w karierze.

W tym sezonie 64-krotny reprezentant Macedonii ma najwyraźniej apetyt na więcej. W pięciu meczach ligowych strzelił aż sześć goli. W pierwszych czterech kolejkach nowego sezonu tamtejszej ekstraklasy - Protathlima Cyta, Trickovski zdobył cztery bramki. Z kolei w ostatnim meczu na szczycie ligowej tabeli, jego AEK rozbiło na wyjeździe lidera ligi - Apollon Limassol 4:1. "Tricko", który jest kapitanem ekipy z Larnaki, zanotował dwa trafienia w starciu z zespołem, który przewodzi stawce.

Były zawodnik Legii z sześcioma golami prowadzi w klasyfikacji strzelców. W wyścigu po koronę króla strzelców na wyspie Afrodyty Trickovskiego "gonią" przede wszystkim zdobywcy czterech bramek - Ioannis Pittas z Apollon Limassol oraz polski napastnik Mariusz Stępiński, który od tego sezonu gra w Arisie Limassol.

Całościowy dorobek "Tricko" w barwach AEK Larnaka robi ogromne wrażenie. Zawodnik urodzony w Skopje w 182 meczach strzelił 109 goli oraz zanotował 20 asyst.