Nikodem Jeżewski o Stevie Cunninghamie przed PBN 11: Boksuje perfekcyjnie

Sporty walki
Nikodem Jeżewski o Stevie Cunninghamie przed PBN 11: Boksuje perfekcyjnie
fot. PAP
Nikodem Jeżewski (w środku)

- Na pewno wyjdę ze spokojną głową i będę chciał spokojne realizować plan. Wiemy, że nigdy nie da się w stu procentach zrealizować tego planu, bo po drugiej stronie jest przeciwnik, który chce wygrać. Ale, jeżeli uda się go zrealizować w większym procencie, to powinno być dobrze - powiedział Nikodem Jeżewski, który zawalczy ze Stevem Cunninghamem na gali Polsat Boxing Night 11.

Patrycja Zahorska: Jak twoja forma i zdrowie?

 

Nikodem Jeżewski: Wydaje mi się, że forma jest optymalna. Mamy jeszcze dwa sparingi. Potem trzymanie wagi i zbieranie energii. Wszystko jest w najlepszym porządku.

 

Steve Cunningham - jakim on jest rywalem?

 

Jest doświadczonym, ciężkim, boksującym naprawdę perfekcyjnie rywalem. Zobaczymy, jak będzie ta walka wyglądała. Będę na pewno gotowy.

 

Zobacz także: Adam Kownacki pod presją przed rewanżem z Heleniusem

 

Jest też starszym od ciebie. Czy to będzie miało wpływ?

 

Nie zastanawiam się nad tym. Wiek to tylko liczba. Wydaje się, że pięściarze czarnoskórzy mają wydłużony wiek bokserski. Nie skupiam się na tym. To zawodnik kompletny, który będzie chciał dać dobrą walkę i tak samo będzie z mojej strony.

 

Czego można się spodziewać? Czy to będzie bójka? A może spokojna walka?

 

Ciężko powiedzieć. Na pewno wyjdę ze spokojną głową i będę chciał spokojne realizować plan. Wiemy, że nigdy nie da się w stu procentach zrealizować tego planu, bo po drugiej stronie jest przeciwnik, który chce wygrać. Ale, jeżeli uda się go zrealizować w większym procencie, to powinno być dobrze.

 

Krzysztof Głowacki powiedział o Cunninghamie, że nawet jeżeli pada na deski, to wstaje silniejszy.

 

Krzysztof może coś więcej na ten temat powiedzieć, bo z nim walczył. Mnie ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Sparingi, które wykonałem, jestem z nich zadowolony. Wprowadziliśmy dużo nowych rzeczy pod tego zawodnika. Sama walka to coś innego niż sparing. Jeżeli będę wykonywał zalecenia trenera, to będzie dobrze. Słowa Krzysztofa są dla mnie dodatkową motywacją. Nie jestem osobą, którą da się wystraszyć. To jest sport, a jeżeli jesteś sportowcem, to musisz wyjść i wykonać swoją robotę.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Patrycja Zahorska, KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gala w Newark już 14 sierpnia!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie